ESA
DAF Truck Sales & Service Dealer™

DAF

ESA Poznań News

Mariusz Kałamaga za sterami pojazdu marki DAF ?

Każda marka ma swoją niepowtarzalną historię... Każda historia ma swoje niepowtarzalne momenty... Mamy nadzieję, że opracowana przez nas kampania wizerunkowa jest kamieniem milowym w rozwoju naszej marki. Zobaczcie i oceńcie sami czy wybrany przez nas kierunek działań jest godny zainteresowania. Jeżeli podążamy właściwym szlakiem przyłączcie się do nas i pomóżcie zaistnieć nam w sieci. Udostępniajcie nasz materiał filmowy. Niech wieść się niesie, że Walczymy o Was! Walczymy dla Was! zarówno w świecie rzeczywistym jak i wirtualnym. W rolach głównych niepowtarzalny Mariusz Kałamaga oraz dobrze Wam znane pojazdy marki DAF. Zapraszamy na premierę naszego nowego filmu wizerunkowego... Walczymy o Was! Walczymy dla Was! https://youtu.be/tr-oCqfSoCs

ESA Trucks – Okręgowa Stacja Kontroli Pojazdów!

Euro - Hurt Sp. z o.o

Miło nam poinformować o wydaniu nowych pojazdów DAF XF Euro 6 firmie Euro-Hurt z Słubic!

Firmie będącej prężnie działającym dystrybutorem artykułów spożywczych na terenie Polski oraz na rynku europejskim - głównie Wielkiej Brytanii, Irlandii, Niemiec i Holandii. Dziękujemy za zaufanie i życzymy sukcesów za sterami naszej ulubionej marki DAF.
 

ESA - DEALER ROKU DAF 2016

15 kwietnia 2016 roku odbyła się uroczysta gala wręczenia nagród najlepszemu dealerowi DAF na terenie Polski. Dealerem Roku 2016 została firma ESA Trucks Polska oddział KONIN.

II miejsce w klasyfikacji zajął serwis ESA Trucks Komorniki. Pozostałe lokalizacje ESA Trucks Świecko oraz ESA Trucks Iłowa zajęły ex aequo IV miejsce. Bezsprzecznie ESA Trucks Polska to dealer DAF numer jeden na polskim rynku. Tegoroczne wyróżnienia po raz kolejny potwierdziły tylko jakość naszej pracy i poziom naszych usług. Nie osiągnęlibyśmy jednak tego wszystkiego gdyby nie pracownicy ESA oraz przychylni nam klienci, którzy obdarzyli nas zaufaniem i wybrali naszą firmę jako partnera handlowego. Dziękujemy !
Ten rok to nasz wspólny sukces!
* Jubileusz ESA - 10 lat w Polsce...
* Dealer Roku 2016 I miejsce - ESA Trucks Konin
* Dealer Roku 2016 II miejsce - ESA Trucks Poznań
* Dealer Roku 2016 IV miejsce - ESA Trucks Świecko
* Dealer Roku 2016 IV miejsce - ESA Trucks Iłowa
* Mechanik Roku 2016 II miejsce - ESA Trucks Poznań
* Mechanik Roku 2016 IV miejsce - ESA Trucks Iłowa

Jubileusz 10-lecia ESA

Miło nam poinformować, że w tym roku ESA obchodzi jubileusz 10-lecia działalności na polskim rynku.

Nie wiadomo dokładnie kiedy upłynął ten czas, bo dynamiczne tempo dnia codziennego uśpiło naszą świadomość mijających lat. Niemniej jednak ten odcinek czasu jest znaczący nie tylko dla ESA Group, ale dla nas jako młodej firmy budującej swoją markę i pozycję. Wiele się wydarzyło, wiele się nauczyliśmy i wiele zapewne jeszcze przed nami. Najważniejsze jest jednak to, że gdyby nie nasi klienci oraz pracownicy nie bylibyśmy w miejscu w którym jesteśmy. Raz jeszcze dziękujemy wszystkim za zaufanie i wybór naszej firmy jako partnera handlowego! Mamy nadzieję, że kolejne 10 lat będzie tak samo dobre i pozytywne jak minione czego bardzo sobie życzymy.

Mechanik Roku 2016

Z dumą informujemy, że dwóch z naszych kolegów zajęło prestiżowe miejsca w ogólnopolskiej rywalizacji na najlepszego mechanika DAF.

• Tomasz Fibig, ESA Trucks Polska o/Komorniki - II miejsce
• Daniel Wybieracki, ESA Trucks Polska o/Iłowa – IV miejsce

III Olimpiada Techniczna DAF składała się z trzech etapów rozgrywanych w 2015 roku. Podobnie jak w poprzednich latach mogli wziąć w niej udział mechanicy pracujący w autoryzowanych serwisach DAF, którzy wpisani są do wewnętrznego systemu zarządzania szkoleniami TMS i osiągnęli co najmniej pierwszy z czterech poziomów wyszkolenia Basic. Do zawodów rozegranych w ciągu 2015 roku przystąpiła rekordowa liczba mechaników, aż 144, z wszystkich oddziałów dealerskich DAF. W samym finale spotkało się 4 najlepszych.
Pierwszym etapem były kwalifikacje, które polegały na rozwiązaniu 3 internetowych testów sprawdzających wiedzę techniczną, jak i ogólną o firmie DAF. W etapie tym wyłonionych zostało 41 mechaników, którzy uzyskali najwięcej punktów.
Etap drugi obejmował zadania serwisowe. 41 uczestników zostało zaproszonych do 4 różnych lokalizacji w jednym terminie. Każdy z uczestników wykonywał test obejmujący zagadnienia związane z teorią, diagnostyką i naprawą pojazdów. W tym etapie wyłonionych zostało czterech finalistów, którzy walczyli o pierwsze miejsce podczas grudniowych zmagań w finale, wykonując na czas określone praktyczne zadania z wziętych z „życia serwisowego” przypadków napraw.
Dziękujemy naszym kolegom za zaangażowanie i wytrwałość w rywalizacji. Gratulujemy bardzo dobrych wyników i zajęcia prestiżowych

Day Night Logistics

Nowy Rok rozpoczęliśmy miłym i bardzo pozytywnym akcentem w postaci wydania firmie Day Night Logistics ( 2016 r.) pojazdów marki DAF FA CF 370 Euro 6.

Radość zarówno dla naszego partnera jak i dla nas nie miała granic, co zresztą widać na zdjęciach. Mamy nadzieję, że wydań w tak przemiłym gronie oraz pozytywnej atmosferze będzie przed nami jeszcze wiele. Tego życzymy sobie w Nowym 2016 Roku.

 

Natomiast naszym partnerom handlowym, w szczególności firmie Day Night Logistics, życzymy szerokiej i bezpiecznej drogi oraz niekończących się sukcesów za sterami DAF.

 

Idą, idą święta ...

Europejski Mechanik Roku DAF ...

Miło nam poinformować, że najlepszym mechanikiem DAF w tym roku na terenie Danii został pracownik ESA Padborg Pan Mike Christensen.

Warto wspomnieć, że posiada on już prestiżowy tytuł „Europejski Mechanik DAF Roku 2014 ” zdobyty w konkursie, którego organizatorem jest DAF NV.
Uczestnicy europejskiego finału w zeszłym roku wykazywali się umiejętnościami w kilku zadaniach praktycznych i teoretycznych, w których mieli rozwiązać problemy związane z wadliwym funkcjonowaniem ...silników i systemów w pojazdach.
W tym roku w poszczególnych krajach Europy trwają również eliminacje, ale tym razem wszyscy walczą o tytuł "Europejski Mechanik DAF Roku 2015 ". Dania już je zakończyła z pozytywnym wynikiem dla ESA. Czekamy jeszcze na pozostałych kolegów z Polski oraz Holandii, którzy mamy nadzieję spotkają się Mikem w finale. Trzymajcie za nas kciuki !

DAF MultiSupport – Optymalny kierunek dla Twojego biznesu !

W świecie biznesu transportowego wszystko jest nakierowane na maksymalizację produktywności i redukcję kosztów, czyli najwyższy, możliwy zysk z kilometra przebiegu. Kontrakty serwisowe DAF Multisupport wraz z pakietami Warrant Plus są istotnymi składnikami kompleksowej oferty programu kontraktów Obsługowo - Naprawczych DAF, pomyślanych jako szyte na miarę usługi maksymalizujące dostępność pojazdu do wykonywania transportu, ułatwiające bieżącą kontrolę kosztów i zapewniające bezpieczeństwo działalności.

Korzyści z DAF Multisupport:
• Pełna kontrola kosztów: usługa DAF MultiSupport zapewnia stałą, indywidualnie dostosowaną i uzgodnioną cenę napraw i konserwacji.
• Optymalna wydajność pojazdów: wykwalifikowani mechanicy w punkcie dealerskim DAF znają każdy fragment pojazdu i używają wyłącznie wysokiej jakości oryginalnych części DAF. Pojazdy są utrzymane w optymalnym stanie, co minimalizuje ryzyko awarii i kosztownych opóźnień.
• Optymalne wykorzystanie pojazdu: biorąc pod uwagę potrzeby klienta, sposób eksploatacji pojazdu, jego konfigurację i stosowne obowiązkowe przeglądy techniczne, dealer stworzy optymalny harmonogram konserwacji, który będzie idealnie dopasowany do samochodu i działalności firmy. W przypadku awarii lub innych nieprzewidzianych sytuacji można w pełni polegać na usługach DAF ITS. „Znaczna część awarii wynika z niewykonanych prac konserwacyjnych!”
• Wyższa wartość pojazdów używanych: usługa DAF MultiSupport zapewnia najwyższy poziom obsługi pojazdu. Wartość związana z przeprowadzaniem czynności konserwacyjnych i napraw samochodu ciężarowego zgodnie ze standardami firmy DAF, z użyciem oryginalnych części DAF, będzie widoczna nie tylko jako większa niezawodność i trwałość pojazdu, lecz także w postaci wyższej wartości podczas odsprzedaży. Firma DAF gwarantuje wyższą wartość trwałą dzięki usłudze DAF MultiSupport.
• Elastyczna oferta: dzięki elastyczności programu DAF MultiSupport i jakości organizacji usług możemy zaoferować każdemu klientowi najlepsze rozwiązanie.

Pakiety DAF Multisupport

Rusza program szkoleń bezpłatnych DAF ECODRIVE

Każdy Klient firmy ESA Trucks Polska Sp. Z o.o., który odbierze fabrycznie nowy pojazd DAF serii CF lub XF model roku 2015, począwszy od dnia 19 października 2015 roku włącznie, otrzyma VOUCHER na bezpłatne przeszkolenie jednego kierowcy. Vouchery jest ważny przez 60 dni, w tym czasie Klient ma możliwość zarezerwować termin szkolenia na platformie www.dafecodrive.pl. Rejestracja jest prosta, po wejściu na stronę www.dafecodrive.pl i wybraniu zakładki Mam Voucher Klient wpisuje nr. VIN (dostępny na Voucherze) wybiera termin i miejsce szkolenia, a następnie podaje dane kierowcy, który będzie brał udział w szkoleniu. Jeszcze raz sprawdzenie czy termin szkolenia i dane kierowcy są poprawne, akceptacja regulaminu i po kliknięciu Rezerwuj termin szkolenie zostaje zarezerwowane. Informacje szczegółowe dotyczące szkolenia zostaną przesłane mailem, pomocą służą też handlowcy.

DAF ECODRIVE+ zajmuje się zagadnieniami praktycznymi, pozwalającymi na maksymalizację osiągów pojazdu, przy jednoczesnym obniżeniu kosztów. Podstawowe elementy szkolenia dotyczą ograniczenia poziomu zużycia paliwa, minimalizacji czasu przestoju wynikającego z nadmiernego zużycia pojazdów oraz zwiększenia bezpieczeństwa kierowcy oraz ładunku.
Najlepiej uczymy się poprzez działanie, podczas kursu nie wystarczy słuchać – tu trzeba działać!

Program szkolenia:
  Pierwszy etap:
Około 20-40 minutowa jazda ciężarówką po dokładnie zaplanowanej trasie o wystarczającym stopniu trudności, żeby kierowca pokazał swoje umiejętności. Pierwszy przejazd odbywa się bez instruktarzu i jest rejestrowany za pomocą kamer.
  Drugi etap:
Następnym krokiem jest wyjaśnienie kierowcom podstawowych zagadnień dotyczących ekonomicznej jazdy, ilustrowane stosownymi przykładami oraz omówienie zarejestrowanych błędów w czasie pierwszego przejazdu.
Zakres części teoretycznej:

• omówienie zakresu codziennej obsługi pojazdu z wyjaśnieniem praktycznego znaczenia dla bezpieczeństwa i ekonomii jazdy
• pozycja za kierownicą
• przewidywanie sytuacji na drodze
• zasady ekonomicznego przyspieszania i wybór biegów
• efektywne hamowanie w tym hamowanie awaryjne
• zasady użycia zwalniaczy
• czynniki oporu ruchu – omówienie przypadków kiedy tracona jest energia bezproduktywnie
• zasady poruszania się po jednojezdniowych drogach krajowych
• omówienie zasad ekonomicznego i bezpiecznego wyprzedzania
• jazda na drogach szybkiego ruchu
• jazda po górach


  Etap trzeci:
Po części teoretycznej kierowcy przejeżdżają ponownie ten sam odcinek z instruktarzem. Po drugim przejeździe omawiane są wyniki (porównanie średniej prędkości i zużycia paliwa) pomiędzy pierwszym, a drugim przejazdem.
Szkolenie zakończone jest raportem z pokazaniem wyników uzyskanych przez każdego uczestnika oraz opinią instruktora. Uczestnicy szkolenia uzyskują certyfikat ukończenia szkolenia.

Program szkoleń DAF ECODRIVE jest jednym z elementów DAF TRANSPORT EFFICIENCY, platformy, której celem jest maksymalizacja zysków firm transportowych. Firma DAF oferuje kierowcom pomoc, aby mogli jak najlepiej wykorzystać możliwości pojazdu, poznać nowe rozwiązania, dopracować technikę jazdy. Szkolenia firmy DAF dla kierowców przynoszą permanentne oszczędności w zużyciu paliwa rzędu 3-5% oraz ograniczają zużycie opon i hamulców. Szkolenia pomagają nawet najbardziej doświadczonym kierowcom, pozwalają uświadomić sobie własne nawyki, inspirują do doskonalenia własnych umiejętności. Szkolenia są przeprowadzane przez Certyfikowanych przez DAF Trucks Polska trenerów.

Szczegółowe informacje o programie szkoleń można uzyskać na stronie www.dafecodrive.pl 

DAF LF 2016 - Szeroka gama ulepszeń w celu zwiększenia wydajności

Firma DAF wprowadza szeroką gamę ulepszeń do popularnych pojazdów do transportu dystrybucyjnego z serii LF

• Do 5% niższe zużycie paliwa dzięki optymalizacji silnika
• Nowa 12-biegowa zautomatyzowana skrzynia biegów AS Tronic
• Większe rozstawy osi umożliwiające zwiększenie objętości ładunków
• Nowe owiewki poprawiające aerodynamikę i zapewniające nawet do 4% oszczędności paliwa
• Nowość w tej klasie: pojemność zbiorników paliwa do 1240 l
• Wlot powietrza za kabiną zapewniający większą swobodę montażu zabudowy
• Przygotowanie pod agregat chłodniczy Frigoblock dostępne dla czterocylindrowego silnika PACCAC PX-5 o pojemności 4,5 l
• Informacje dotyczące tachografu i czasu jazdy na głównym wyświetlaczu
• Układy LDWS, AEBS, FCW i ACC jako wyposażenie standardowe
• Tylne światła LED zapewniające długi czas eksploatacji i maksymalny czas pracy bez przestojów

Firma DAF wprowadza szeroką gamę ulepszeń do popularnych pojazdów do transportu dystrybucyjnego z serii LF. Udoskonalone zespoły napędowe, nowy pakiet aerodynamiczny i jeszcze większy wybór rozstawów osi oraz zbiorników paliwa umożliwiają uzyskanie jeszcze większego zwrotu z kilometra. Większość pojazdów LF 2016 jest standardowo wyposażona w najnowsze technologie zwiększające komfort i bezpieczeństwo, w tym układy AEBS, FCW, ACC i LDWS.

Udoskonalenia wprowadzane przez firmę DAF w pojazdach serii LF doskonale realizują założenia programu DAF Transport Efficiency — przyczyniają się do zmniejszania kosztów operacyjnych i zwiększania zyskowności. Obejmują one nowe tylne światła LED o bardzo długiej żywotności, nowe przygotowanie pod agregat chłodniczy Frigoblock dla silników PACCAR PX-5 o pojemności 4,5 l oraz główny wyświetlacz na desce rozdzielczej, który informuje kierowcę o odczytach z tachografu, czasie jazdy, dacie następnego przeglądu i stanie zabudowy.
Zoptymalizowany układ napędowy
Pojazdy z nowej serii LF 2016 zostały wyposażone w zoptymalizowane układy napędowe Silnik PACCAR PX-5 o pojemności 4,5 l (112–157 kW/152–213 KM) zużywa do 5% mniej paliwa dzięki udoskonalonemu oprogramowaniu i lepszemu zarządzaniu temperaturą i powietrzem w układzie dodatkowego oczyszczania spalin.
Silnik PACCAR PX-7 o pojemności 6,7 l (164–231 kW/223–314 KM) można zamówić w połączeniu z 12-biegową zautomatyzowaną skrzynią biegów AS Tronic. W porównaniu ze standardową 6-biegową skrzynią biegów przekładnia ta pozwala zwiększyć limit dopuszczalnej masy całkowitej zespołu pojazdów nawet do 32 t. Ponadto niższa prędkość obrotowa silnika pozwoliła na dalsze obniżenie zużycia paliwa i poziomu hałasu.

Rozstaw osi do 6,9 m i pojemność zbiornika paliwa do 1240 l
Jedną z największych zalet pojazdów serii LF 2016 jest dostępność siedmiu nowych opcji rozstawów osi o szerokości do 6,9 m, które umożliwiają dostosowanie pojazdu do określonego zastosowania. Pozwala to na zwiększenie maksymalnej długości zabudowy do ponad 9 m.

Zwiększony rozstaw osi pozwala na montaż zbiorników paliwa o pojemności do 1240 l, co jest niespotykane w sektorze transportu dystrybucyjnego. Umożliwia to zwiększenie zasięgu i dostępności pojazdu oraz obniżenie kosztów poprzez tankowanie w miejscach, gdzie ceny paliwa są najniższe.

Optymalna aerodynamika: do 4% większa oszczędność paliwa
Aby zapewnić optymalne właściwości aerodynamiczne i jak najniższe zużycie paliwa, firma DAF wprowadziła nowe spoilery kabiny: górny i zakabinowe do modeli LF wyposażonych w kabinę Day Cab. Spoiler dachowy jest dostępny do wysokich i niskich zabudów i wraz z nowymi spoilerami zakabinowymi jest doskonale dopasowany do zabudów o szerokości od 2,5 do 2,55 m. Nowy pakiet aerodynamiczny zapewnia nawet do 4% niższe zużycie paliwa w porównaniu z obecnie stosowanym rozwiązaniem.

Dodatkowe ulepszenia mające na celu poprawienie wydajności
Firma DAF wprowadziła dodatkowe udoskonalenia mające na celu poprawę wydajności. Nowy wlot powietrza znajdujący się bezpośrednio za kabiną zapewnia optymalny przepływ powietrza, pozwalając przy tym na montaż wyposażenia opcjonalnego, takiego jak regulowane spoilery dachowe, urządzenie chłodnicze nad kabiną czy dachowa kabina sypialna.
Pojazdy DAF z serii LF 2016 do transportu chłodniczego mogą zostać fabrycznie wyposażone w przygotowanie pod agregat chłodniczy Frigoblock (chłodzony płynem, 22,5 kW) w połączeniu z czterocylindrowym silnikiem PACCAR PX-5 o pojemności 4,5 l.

Opcjonalnie dostępne są nowe światła LED, oferowane dotychczas w modelach CF i XF. Te energooszczędne światła zostały zaprojektowane w taki sposób, aby ich żywotność wystarczała na cały okres eksploatacji pojazdu. Jest to kolejny przykład realizacji programu DAF Transport Efficiency.

Dodatkowe informacje dla kierowców
Asystent wydajności firmy DAF do modeli LF, CF i XF przekazuje kierowcy szczegółowe informacje na temat zużycia paliwa, sposobu hamowania oraz efektywności przewidywania sytuacji na drodze.

W nowym modelu LF 2016 informacje z tachografu są wyświetlane na wyświetlaczu głównym. Pozwala to kierowcy bardziej efektywnie monitorować czas i prędkość jazdy oraz pomaga unikać łamania przepisów. Wyświetlane są również informacje o zbliżającym się terminie następnego przeglądu serwisowego pojazdu, co pomaga dopilnować terminowej obsługi serwisowej. Na podstawie karty kierowcy wyświetlacz automatycznie przełącza się na preferowany przez kierowcę język.

Udoskonalona integracja z zabudową
Informacje dotyczące zabudowy oraz wyposażenia dodatkowego (np. że żuraw załadowczy nie jest całkowicie złożony lub nie są zabezpieczone wysuwane nogi podporowe) mogą być wyświetlane na głównym wyświetlaczu. Jest to możliwe dzięki udoskonalonej komunikacji między podwoziem a zabudową, co np. pozwala przesyłać do zabudowy informacje o neutralnym położeniu skrzyni biegów. Dodatkowo prędkość obrotowa przystawki odbioru mocy PTO i silnika mogą być monitorowane za pomocą centralnej magistrali CAN pojazdu z zabudowy i kabiny, co pozwala zapewnić maksymalny poziom wygody i wydajności.

Wyposażenie standardowe: układy AEBS, FCW, ACC i LDWS
Pojazdy DAF serii LF 2016 (od dopuszczalnej masy całkowitej pojazdu wynoszącej 8 t oraz z zawieszeniem pneumatycznym na tylnej osi) są standardowo wyposażone w zaawansowany awaryjny układ hamulcowy (AEBS), układ ostrzegania przed uderzeniem przodem pojazdu (FCW) i tempomat adaptacyjny (ACC). Układ ostrzegania o opuszczeniu pasa ruchu (LDWS) stanowi również wyposażenie standardowe. Układy AEBS i FCW pomagają w uniknięciu kolizji. W sytuacjach awaryjnych układ AEBS automatycznie zmniejsza prędkość pojazdu, tak aby uniknąć zderzenia lub ograniczyć jej konsekwencje.

Tempomat adaptacyjny (ACC) automatycznie dostosowuje prędkość jazdy do poprzedzającego pojazdu. Dzięki temu między dwoma pojazdami utrzymana zostaje bezpieczna odległość. Pozwala to na maksymalne wykorzystanie funkcji tempomatu i w efekcie zmniejszenie zużycia paliwa. Układ ostrzegania o opuszczeniu pasa ruchu (LDWS) wykorzystuje kamerę umieszczoną za przednią szybą. Gdy dochodzi do nieumyślnego opuszczenia pasa ruchu przez pojazd, rozlega się dźwiękowy sygnał ostrzegawczy.

DAF Transport Efficiency
Te liczne udoskonalenia sprawiają, że pojazdy firmy DAF serii LF 2016 są istotnym krokiem ku polepszeniu wydajności pojazdów ciężarowych w myśl założeń programu DAF Transport Efficiency. Kluczowe zalety modeli LF firmy DAF do transportu dystrybucyjnego — takie jak wysoka ładowność dzięki niskiej masie pojazdu, dobra zwrotność zapewniana przez najmniejszy promień skrętu w tej klasie pojazdów oraz wysoki komfort i łatwa obsługa, którą tak cenią sobie kierowcy — pozostają niezmienione. Produkcja pojazdów firmy DAF serii LF 2016 rozpocznie się w grudniu.
 

TOTAL nowy partner TruckStop Iłowa

ESA Adventure 01.08.2015 - NOWA EDYCJA! NOWE ZASADY!

Serdecznie zapraszamy do nowej edycji programu ESA Adventure.
Informujemy, że z dniem 01.08.2015 zmieniają się zasady uczestnictwa w programie, ale nie zmienia się jego forma.
Nadal zbieramy punkty i wymieniamy je na gadżety. Jednak musimy pamiętać, że należy je wykorzystać w określonym czasie tj. 36 miesięcy.

Zapis regulaminu:
Punkty zgromadzone przez Uczestnika wygasają po upływie 36 miesięcy od ich przyznania Uczestnikowi, jeśli nie zostały w tym czasie wymienione na Nagrody zgodnie z zasadami Programu. Ponadto, jeśli w okresie następujących po sobie 12 miesięcy w stosunku do danego Konta nie zostaną przyznane jakiekolwiek Punkty, Konto to może zostać zamknięte, a znajdujące się na nim Punkty wygasną.


Zachęcamy zatem do zapoznania się z nowym REGULAMINEM ESA Adventure dostępnym na stronie www.esatrucks.eu i dalszej zabawy z nami!

Przypominamy jednocześnie, że jeszcze tylko dzisiaj do godziny 24.00 ostatnia szansa na wykorzystanie dotychczasowych punktów.
Zapraszamy do naszych oddziałów w Koninie, Komornikach, Iłowej oraz Świecku lub złożenia zamówienia on – line na stronie www.esa-adventure.pl

REGULAMIN ESA ADVENTURE 01.08.2015

ESA MOTO RIDERS - MRĄGOWO 2015

Serdecznie zapraszamy do obejrzenia relacji z tegorocznego wyjazdu ESA do Mrągowa...
Niezapomniane chwile w doborowym towarzystwie oraz pasja motocyklowa to niepodważalne elementy kolejnej edycji ESA MOTO RIDERS.


Ciekawe jaki kierunek obierzemy za rok? Może jakieś ciekawe propozycje z Waszej strony ? Zapraszamy na nasz profil na FB gdzie wspólnie możemy zaplanować przyszłoroczny wyjazd i porozmawiać o miejscach które warto odwiedzić.
 

FIRTS CHOICE - Używany nie znaczy gorszy…

Otwarcie OSKP Iłowa - Zapraszamy!

Miło nam poinformować, że OSKP Iłowa rozpoczęła oficjalnie swoją działalność.
Pierwszy zadowolony klient: Firma ASTRANS ANDRZEJ SOJKA Z MIKOŁOWA.


Zapraszamy wszystkich i życzymy sukcesów naszym kolegom diagnostom z ESA Trucks Polska filia Iłowa.

ESA – Twoja Okręgowa Stacja Kontroli Pojazdów!

Zapraszamy do naszej Okręgowej Stacji Kontroli Pojazdów w Komornikach.

Już niebawem kolejne stacje OSKP ESA tym razem w Iłowej oraz Świecku. O ich otwarciu będziemy informować na bieżąco. Zapraszamy!

NOWE DEMO ESA

Zapraszamy na jazdy testowe naszym nowym DEMO!

 

ESA Trucks DEALER ROKU 2015!

Miło nam poinformować, że ponownie uzyskaliśmy tytuł DEALERA ROKU.
Gratulujemy całemu zespołowi ESA Trucks Iłowa, który stanął w tym roku na podium!
Warto przypomnieć, że rok w rok dumnie odbieramy statuetkę o którą walczą wszyscy dealerzy DAF. Jak widać nie popadamy w samouwielbienie tylko dalej dzielnie walczymy. Mamy nadzieję, że to nie ostatni rok kiedy zostaliśmy wyróżnieni...Ze swojej strony chcielibyśmy podziękować wszystkim naszym klientom za zaufanie, którym nas obdarzyli. Dzięki Wam udało nam się zdobyć ten zaszczytny tytuł, który zobowiązuje nas do jeszcze większego zaangażowania tak, aby sprostać Państwa wymaganiom na jeszcze wyższym poziomie.
 

Uroczyste wydanie pojazdów DAF CF dla BIERNAT TRANSPORT

W dniu 02.04.2015 w siedzibie ESA Trucks Polska w Komornikach odbyło się uroczyste wydanie pojazdów marki DAF CF firmie Biernat Transport. Firma ta to rodzinne przedsiębiorstwo z długoletnimi tradycjami, działające na rynku od 1991 roku.

Pojazdy marki DAF CF są pierwszymi pojazdami holenderskiego producenta DAF w taborze firmy Biernat Transport.
Dziękujemy Panom Stanisławowi i Huberowi Biernat za wybór naszej firmy i obdarzenie nas zaufaniem. Mamy nadzieję, że sprostamy oczekiwaniom na jak najwyższym poziomie i po raz kolejny udowodnimy, że firma ESA to rzetelny i godny zaufania Partner.


 

Ciepłych i udanych Swiąt Wielkanocnych

Kögel FlexiUse i nieważne jaki masz ciągnik...

• Elastyczne zastosowania dzięki dwóm wysokościom jazdy
• Więcej miejsca dzięki zabudowie o regulowanej wysokości
• Indywidualne możliwości zabezpieczenia ładunku
• Nadwozie, dzięki dużym możliwościom regulacji, może być
dopasowywane do wysokości sprzęgu siodłowego.
• Innowacyjne rozwiązanie umożliwiające oszczędność czasu i pieniędzy

Kögel FlexiUse

Milionowa ciężarówka DAF…

25 lutego br., premier Holandii Mark Rutte przekazał milionową ciężarówkę DAF wyprodukowaną w Eindhoven. Kluczyki do ciężarówki z rąk Premiera odebrał Bálint Révész z węgierskiej firmy transportowej o tej samej nazwie, która specjalizuje się w transporcie masowym i przewozie paliw.

Od wczesnych lat trzydziestych fabryka „van Doorne's AanhangwagenFabriek” specjalizowała się w produkcji naczep, zaś w 1949 r. spółka wprowadziła do produkcji swoje pierwsze podwozie do ciężarówek, i dlatego nazwę spółki zmieniono na „van Doorne's Automobile Factory”. Do produkcji ciężarówek wybudowano w Eindhoven przy ul. Geldropseweg nową fabrykę. W 1955 r. z linii montażowej zjechała dziesięciotysięczna ciężarówka, a w 1964 r. - pięćdziesięciotysięczna. W 1984 r. powstała 250-tysięczna ciężarówka, w 1999 r. – 500-tysięczna, a w 2007 r. – 750-tysięczna.
Pierwsza ciężarówka DAF została sprzedana 1 września 1949 r. Tego samego roku fabrykę w Eindhoven opuściło łącznie 150 pojazdów. Rok później było ich ponad tysiąc. Jakiż kontrast wobec 36 000 ciężarówek DAF wyprodukowanych w 2014 r.!

Uznanie dla pracowników
DAF jest jednym z wiodących producentów samochodów ciężarowych w Europie i liderem na rynku holenderskim, brytyjskim i węgierskim. Podstawą dalszego wzrostu firmy jest szeroka gama produktów, która w ciągu ostatnich dwóch lat została całkowicie odnowiona, aby sprostać wymogom przepisów dotyczących emisji Euro 6. Jednocześnie w fabryce w Eindhoven, gdzie ciężarówki produkuje się na zamówienie i gdzie obecnie z linii montażowej zjeżdżają codziennie 122 ciężkie i średnie pojazdy, wprowadzono ważne innowacje.
– To dla nas wielki zaszczyt, że premier Rutte osobiście uświetnił prezentację milionowej ciężarówki DAF wyprodukowanej w Eindhoven – mówi Harrie Schippers, prezes DAF Trucks N.V. – Jest to również wyraz uznania dla 5 000 pracowników w Eindhoven, którzy codziennie dają z siebie wszystko, by dostarczyć naszym klientom ciężarówki i usługi najwyższej jakości.

Milionowa ciężarówka dla węgierskiej firmy Révész
Jednym z tych klientów jest Grupa Révész z Węgier, dysponująca flotą 480 pojazdów i specjalizująca się w międzynarodowym transporcie masowym oraz w przewozie paliw.
– Jesteśmy zaszczyceni, że dostaniemy milionową ciężarówkę wyprodukowaną w Eindhoven i dołączymy ją do naszej floty - powiedział właściciel i prezes firmy, Bálint Révész. – Nasze ciężarówki przejeżdżają średnio 130 000 km rocznie, a niezawodność i niskie koszty eksploatacyjne – nie wspominając o najwyższym komforcie dla kierowców – to najważniejsze kryteria, którymi się kierujemy przy ich zakupie. Firma DAF wie, jak połączyć te wszystkie wymogi, i dlatego nasza flota składa się niemal w 100% z pojazdów DAF.

W swoim przemówieniu premier Mark Rutte podkreślił, że sukces DAF dowodzi iż przemysł wytwórczy w Holandii zdecydowanie ma przyszłość. Jak powiedział premier: Milionowa ciężarówka wyprodukowana w Eindhoven to milionowy dowód, że recepta braci Van Doorne nadal działa. Kontynuujcie innowacje, kontynuujcie wzrost, a nade wszystko nadal inwestujcie w wiedzę i w ludzi, którzy są dumni z produktów, które wytwarzają, i ze spółki, w której pracują. Innowacja i rzemiosło idą tu ręka w rękę.

 

Przewidujacy tempomat

Tempomat Predictive Cruise Control to rozwiązanie, które zdecydowało o przyznaniu DAF XF tytułu MISTRZ INNOWACJI w prestiżowym Teście European Truck Challenge.

Przewidujacy tempomat

Tempomat Predictive Cruise Control to rozwiązanie, które zdecydowało o przyznaniu DAF XF tytułu MISTRZ INNOWACJI w prestiżowym Teście European Truck Challenge. Jury wyjątkowo przypadło do gustu proste ustawienie żądanej prędkości z kontrolą jej przekroczenia lub obniżenia za pomocą 3 programów jazdy, będących do dyspozycji kierowcy.
Zapraszamy do obejrzenia prezentacji działania systemu:
 

DAF z kierowaną osią wleczoną

Firma DAF wprowadza na rynek modele ciągników siodłowych CF i XF z kierowaną osią wleczoną. Modele te opracowano z myślą o zastosowaniach wymagających zarówno wysokiej ładowności, jak i doskonałej zwrotności.

Trójosiowe ciągniki siodłowe z serii CF i XF są wyposażone w kierowaną tylną oś wleczoną (7,5 t) z kołami o pojedynczym montażu, zamontowaną za osią napędzaną (13 t). Taka konfiguracja sprawia, że nowe modele idealnie sprawdzają się podczas manewrowania na niewielkiej przestrzeni oferując zwiększoną nośność osi ciągnika, na przykład gdy za kabiną znajduje się żuraw. Modele ciągników siodłowych z serii CF i XF z kierowaną osią wleczoną będą zatem często wykorzystywane do transportowania materiałów budowlanych oraz maszyn.

Firma DAF oferuje nowe, trójosiowe ciągniki siodłowe w ramach serii CF oraz XF zarówno z silnikami PACCAR MX-11 o pojemności 10,8 l jak i PACCAR MX-13 o pojemności 12,9 l i mocy od 291 kW/396 KM do 375 kW/510 KM. W ramach założeń platformy DAF Transport Efficiency w modelach tych dokonano ważnych udoskonaleń, które w połączeniu z innowacyjnymi technologiami, takimi jak tempomat Predictive Cruise Control, zmiana biegów Predictive Shifting oraz tryb Eco, zapewniają oszczędności paliwa rzędu minimum 5%.

Ciągnik siodłowy z kierowaną osią wleczoną z serii CF może być wyposażony w kabinę Day Cab, Sleeper Cab lub Space Cab, natomiast model z serii XF jest dostępny z kabiną Space Cab lub Super Space Cab. Wszystkie modele są już w sprzedaży.Firma DAF Trucks N.V. — część amerykańskiego koncernu PACCAR Inc, jednego z największych na świecie producentów pojazdów ciężarowych — jest wiodącym producentem lekkich, średnich i ciężkich ciężarówek. Firma DAF produkuje kompleksową gamę ciągników siodłowych i podwozi pod zabudowę, dzięki czemu w jej ofercie można znaleźć rozwiązania do wszelkich zastosowań transportowych. Firma jest również wiodącym dostawcą usług: kontraktów serwisowych DAF MultiSupport, usług finansowych firmy PACCAR Financial oraz zaopatrzenia w najwyższej klasy części zamienne PACCAR Parts. Dodatkowo DAF opracowuje i wytwarza podzespoły, takie jak osie i silniki, zwłaszcza dla producentów autobusów i autokarów na całym świecie. Firma DAF Trucks N.V. dysponuje zakładami produkcyjnymi w Eindhoven w Holandii, Westerlo w Belgii, Leyland w Wielkiej Brytanii i Ponta Grossa w Brazylii oraz ponad tysiącem punktów dealerskich i serwisowych na całym świecie.

*Specyfikacje i modele pojazdów mogą się różnić w zależności od kraju, odmiennych potrzeb rynku i innych okoliczności.

ESA Adventure! Wymień punkty na nagrody, aby nie zostały usunięte z Twojego konta!

ESA Adventure! Wymień punkty na nagrody, aby nie zostały usunięte z Twojego konta!

XF jest mistrzem Europy i zwyciężył w European Truck Challange.

XF jest mistrzem Europy i zwyciężył w European Truck Challange.

European_truck_challangel

DAF umacnia swoją pozycję lidera w dziedzinie wydajności transportu

Na początku roku 2015 firma DAF wprowadzi do swojej oferty liczne innowacje, które w istotny sposób spowodują podniesienie wydajności transportu. Usprawnienia zastosowane w silnikach PACCAR MX, w połączeniu z innowacyjnymi rozwiązaniami technologicznymi, takimi jak przewidujący tempomat, przewidująca zmiana biegów i tryb Eco zapewniają łącznie oszczędność paliwa na poziomie 4–5%.

Nowe owiewki i spoilery oferują dodatkowe oszczędności. Wszystkie te innowacje to część nowego programu „DAF Transport Efficiency”, w ramach którego oferowane są produkty i usługi stworzone z myślą o zapewnieniu najwyższej wydajności na kilometr.
 

Więcej informacji:
http://www.daftrucks.pl/pl-pl/news-and-media/news-archive/articles/global/2014/19-12-2014-daf-strengthens-transport-efficiency-leadership

Godziny otwarcia serwisów ESA Polska w okresie między świętami a nowym rokiem.

Wesołych świąt i pomyślności w nowym roku 2015

Finał konkursu DAF „Kto da radę… mniej?”

03-12-2014 , Lokalizacja , Wolica
29 listopada na terenie lotniska w Kamieniu Śląskim odbył się finał konkursu ekonomicznej jazdy DAF „Kto da radę… mniej?”. W finale udział wzięło 6 kierowców, którzy zakwalifikowali się do niego podczas eliminacji, jakie miały miejsce w pięciu lokalizacjach w Polsce – Wrocławiu, Gdańsku, Szczecinie, Poznaniu i Rzeszowie.


Zmagania kierowców odbywały się na trasie ustalonej przez trenera DAF EcoDrive. Uczestnicy wykonywali jeden, 45-minutowy przejazdy wyznaczoną trasą w obecności sędziego. Wszyscy finaliści odbywali jazdy tym samym zestawem DAF - ciągnik siodłowy wraz z załadowaną naczepą do DMC zestawu 40 ton. Podczas przejazdu brane pod uwagę były wyniki takie jak średnia prędkość przejazdu, trasa przejazdu oraz średnie zużycia paliwa.

Najlepszym kierowcą okazał się pan Adam Słaby z firmy MIK Trans z Goleniowa, który wykazał najniższe zużycie paliwa 26,1 l/100km.
Drugie miejsce zajął pan Jerzy Krysiak, również z firmy MIK Trans. Trzecim najlepszym kierowcą został pan Damian Chwaszcz z firmy Trans-Reno z Chmielnika koło Rzeszowa.
Zwycięzca, oprócz statuetki i dyplomu, otrzymał komputer Apple MacBook Pro 15”, a zatrudniająca go firma kontrakt serwisowy DAF Multisupport w wersji Full Care na 5 lat i 600 tyś km przebiegu. Konkurs „Kto da radę … mniej” propaguje ideę ekonomicznej jazdy i daje szansę profesjonalnym kierowcom na sprawdzenie się w zakresie efektywności jazdy samochodem ciężarowym. Znamiennym jest tu fakt, że zwycięzca konkursu był jednym z tych, którzy przeszli szkolenia w DAF EcoDrive oraz pobił wynik trenera DAF EcoDrive w eliminacjach uzyskując wynik 25,6 l/100 km, poprawiając wynik trenera o 0,5 litra.

Tekst oryginalny

DAF Trucks na targach IAA 2014 w Hanowerze ! ZAPRASZAMY!

Pomagamy zawodowym kierowcom dbać o zdrowie i kondycję fizyczną…

ESA Trucks Iłowa partnerem nowatorskiego projektu Truckers Life ( www.truckerslife.eu ) mającego na celu propagowanie zdrowego stylu życia oraz dbałość o kondycję fizyczną.

Nasza siłownia stanowi jedną z wielu zlokalizowanych w Polsce na parkingach przy największych stacjach paliwowych. To pierwszy tego typu projekt w Europie.
Dzięki uruchomieniu parków treningowych, zawodowi kierowcy mają możliwość aktywnego wypoczynku, prewencji schorzeń związanych z siedzącym trybem pracy,
a także wyrobienia właściwych nawyków ćwiczeniowych.
Mamy nadzieję, że nasz punkt treningowy stanie się miejscem aktywnego wypoczynku dla wszystkich kierowców bez względu na wiek.
Serdecznie zapraszamy i gorąco namawiamy do zmiany dotychczasowych nawyków na rzecz zdrowego stylu życia!

Ogólnopolski konkurs "Kto da radę mniej" - Edycja ESA Komorniki

Szanowni Państwo,
Serdecznie zapraszamy w dniach 21-29.08.2014 do udziału w ogólnopolskim konkursie Kto da radę mniej w którym Trener DAF EcoDrive rzuca wyzwanie – bądź lepszy!
Konkurs ma za zadanie wyłonienie najlepszych kierowców i zaprezentowanie technicznych możliwości nowych pojazdów DAF XF Euro 6.

• Oceniane parametry: średnia prędkość przejazdu, trasa przejazdu oraz średnie zużycia zużycie paliwa.
• Przejazdy odbywać się będą tym samym zestawem ciągnik siodłowy – naczepa zarówno w przypadku Trenera, jak i uczestników konkursu.
• Trasa przejazdu zostanie wytyczona w obrębie kilku kilometrów od ESA Trucks Polska Sp. z o.o. filia Komorniki.
• Nagrody : Apple Mac Book Pro 15 cali z wyświetlaczem Retina, iPad Air Wi-Fi + Cellular 64 GB, iPad Mini Wi-Fi + Cellular 32 GB
• Regulamin konkursu: www.pobijtreneradaf.pl/#/regulamin
• Aby wziąć udział w konkursie prosimy o kontakt e-mail: k.roszka@esatrucks.eu lub telefoniczny: 502052204.

Raz jeszcze serdecznie zapraszamy ! Pobij wynik naszego trenera! Bądź lepszy! Zdobądź cenną nagrodę!

Trener DAF Eco-Drive
rzuca wyzwanie - bądz lepszy!

Zaproszenie do konkursu

Formularz zgłoszeniowy


Niezastąpiony w segmencie budowlanym… DAF CF Euro 6 Construction

Nowość: model CF Euro 6 Construction

Nowość: model CF Euro 6 Construction. Opracowano z myślą o zastosowaniach w branży budowlanej, w której pojazdy są często eksploatowane w nieutwardzonym terenie. Model CF Construction oferuje większy kąt natarcia, duży prześwit ponad powierzchnią gruntu i duże możliwości podczas jazdy terenowej. Ponadto ma wiele cech, które pozwalają uzyskać maksymalny poziom dostępności, niskie koszty eksploatacji i najłatwiejszą obsługę w swojej klasie. Wytrzymałe elementy wykończeniowe modelu CF Construction nadają pojazdowi niepowtarzalny wygląd.

 

 

Nietypowa wizyta w ESA Trucks Konin…

Szara codzienność potrafi jednak pozytywnie zaskakiwać. W jednym z naszych oddziałów pojawił się niespodziewanie nietypowy gość , którego obecność zaskoczyła wszystkich bez wyjątku.

Nie był to audytor, ani żaden urzędnik tylko dobrze wszystkim znany - BOCIAN. Mamy nadziej, że jego obecność wróży dla ESA dobry, ale i pracowity rok…

Opłaca się jeździć eco.

Polecamy wywiad z Trenerem DAF EcoDrive "Opłaca się jeździć eco".

Artykuł ukazał się w magazynie Truckauto.pl, jest dostępny również w portalu internetowym. Nasz DAF EcoDrive odpowiada między innymi na pytanie: Co nowego szkolenia kierowców wnoszą do firmy transportowej, jaka jest ich przyszłość i co, poza paliwem, firma transportowa zyskuje profesjonalnie szkoląc swoich kierowców.

www.truckauto.pl/index.php/wiadomosci/technika/oplaca-sie-jezdzic-eco/

Nowy DAF XF i 10 tys. litrów tańszego paliwa ?

Nowy DAF i 10 tys. litrów tańszego paliwa?
Czy to możliwe? TAK!

• Kupując nowego DAF otrzymujesz
10 tys. litrów paliwa w korzystnej
cenie
• 10 gr mniej za każdy litr paliwa od
ceny hurtowej ORLEN
• Oferta dotyczy pojazdów stockowych

Nowy DAF XF Euro 6 i 10 tys. litrów tańszego paliwa?

Holenderska para królewska z wizytą w Poznaniu.

Król Willem-Alexander z żoną Maximą w dniach 25- 26.07.2014 odbyli swoją pierwszą podróż do Polski odwiedzając miedzy innymi Poznań.

Poznań - stolicę wielkopolski spostrzeganą przez Holandię jako aktywnego partnera biznesowego oraz miejsce gdzie powstała pierwsza spółka ESA na terenie Polski w latach 2006-2007.
Podczas pokazu niderlandzkich prezentacji biznesowych w ramach Forum Współpracy Polsko-Holenderskiej przedstawiciele ESA mieli możliwość spotkać się z para królewską i zaprezentować swoją ofertę.
Spotkanie w tak wyborowym towarzystwie oraz niecodziennych okolicznościach na pewno na długo pozostanie w naszej pamięci.


Link do galerii zdjęć:
http://nlchamber.com.pl/state-visit-june-2014/nggallery/page/5#content

DAF OCZYMA DZIECKA 2014 – Niezapomniane chwile…

Zapraszamy do obejrzenia filmu z tegorocznego pikniku DAF OCZYMA DZIECKA.
Dziękujemy raz jeszcze wszystkim uczestnikom i zapraszamy za rok.
 

DAF OCZYMA DZIECKA 2014 - 07.06.14 - rozstrzygnięcie konkursu, piknik rodzinny

W dniu 07.06.2014 w siedzibie ESA Trucks Polska w Komornikach odbył się po raz kolejny piknik rodzinny podczas którego ogłoszono laureatów tegorocznego konkursu DAF OCZYMA DZIECKA.

Gratulujemy zwycięzcą :
I miejsce - Joanna Czarnecka
II miejsce - Patryk Rękoś
III miejsce - Dawid Wilczyński

Poziom nadesłanych prac oraz pomysłowość naszych najmłodszych przyjaciół z roku na rok coraz bardziej zaskakuje jury. Każda z prac jest wyjątkowa i zarazem kreatywna co pokazuje jak wielką wyobraźnie mają nasze dzieci i jak spostrzegają otaczający ich świat. Oglądanie takich prac to czysta przyjemność dla każdego niezależnie od wieku.
Jak zwykle dopisała nam też pogoda dzięki której dzień upłynął w miłej i przyjaznej atmosferze na świeżym powietrzu. Moc atrakcji ( staż pożarna, policja, jazda konna, warsztaty robotyki, pokazy chemiczne, przedszkole, dmuchańce itd. ), wyśmienity catering no i zaskakująco duża frekwencja przyczyniły się do tego, że dzień można zaliczyć do wyjątkowo udanych.

Raz jeszcze gratulujemy laureatom konkursu i zapraszamy wszystkich za rok do udziału w kolejnej edycji konkursu DAF OCZYMA DZIECKA oraz pikniku rodzinnym.

 

DAF OCZYMA DZIECKA-07.06.14 godz.14.00 - Ogłoszenie laureatów konkursu oraz piknik rodzinny.

Nie dowierzasz? I słusznie

Maj miesiącem klientów flotowych…

Tegoroczny maj należy do wyjątkowych miesięcy, ponieważ po raz kolejny udało nam się przekonać do siebie znaczących na rynku klientów flotowych: CTK Sp. z o.o, PTH Francepol oraz INTRA SA.

W sumie zostało wydanych 50 pojazdów marki DAF z czego jesteśmy oczywiście niezaprzeczalnie dumni i zadowoleni.
Mamy nadzieje, że nasz nowy klient firma PTH Francepol posiadający dotychczas w swojej flocie pojazdy takich marek jak MAN, MERCEDES, RENAULT, IVECO, SCANIA przekona się o do holenderskiej marki DAF jak również do nas jako ESA. Ze swojej strony zobowiązujemy się do pełnego wsparcia i zaangażowania tak, aby słowa naszych dotychczasowych klientów” ESA - RZETELNY PARTNER” miały pokrycie w rzeczywistości.
Podsumowując wydarzenia zeszłego miesiąca należałoby jeszcze wspomnieć, że firmy INTRA SA oraz CTK Sp. z o.o to nasi wieloletni lojalni partnerzy biznesowi, którzy obdarzyli nas zaufaniem. Zamówienia kolejnych nowych pojazdów przez wspomniane wyżej firmy potwierdzają tylko, że nasze zobowiązania i obietnice to nie bezpodstawne hasła tylko fakty przemawiające za nami, za ESA .
Większość sprzedanych pojazdów została sfinansowana przez Paccar Financial, firmę leasingowa będąca częścią organizacji DAF Trucks, wraz z kontraktami serwisowymi.
Kontrakty serwisowe to jedna z opcji oferty ESA ułatwiająca płynne funkcjonowanie biznesu naszych partnerów. Klienci, którzy zdecydowali się na ich zakup zapewne powtórzą swoją decyzję podczas zakupu kolejnych pojazdów, ponieważ nie ma nic cenniejszego niż poczucie bezpieczeństwa i płynności prowadzonego biznesu.
Raz jeszcze gratulujemy zakupu nowych pojazdów DAF Euro 6 i życzymy szerokiej drogi!

2-05-2014 Serwisy nieczynne

Uprzejmie informujęmy, że 02.05.2014r. Wszystkie serwisy firmy ESA Trucks Polska Sp. z o.o będą nieczynne.

ESA Trucks Świecko

KONKURS DAF Oczyma Dziecka 2014

                                                               Konkurs DAF oczyma dziecka 2014
 

KONKURS - DAF oczyma dziecka

ESA Trucks Świecko- nowy serwis ESA Trucks Polska …

Padborg - kolejny punkt na mapie

Padborg kolejny punkt na mapie serwisowej ESA Trucks Denmark.

Kögel świętuje jubileusz: 80 lat doświadczenia w produkcji pojazdów użytkowych

Co łączy ze sobą producenta naczep Kögel z Shirley MacLaine, łożyskiem kulkowym, pierwszą transmisją telewizyjną w Niemczech, firmą Fujifilm, a także z najpopularniejszym kaczorem na świecie – Kaczorem Donaldem?

Wszyscy w 2014 r. świętują swoje 80 urodziny, cieszą się doskonałą kondycją i nie zamierzają usuwać się w cień w codziennym życiu. Kögel świętuje swój jubileusz dokładnie 1 maja 2014 r. i na rynku naczep, mimo upływu 80 lat, nieprzerwanie pozostaje wierny swojemu jubileuszowemu mottu: Tradycja, Doświadczenie, Kompetencja.

Więcej informacji

Firma DAF przedstawia LF Aerobody

Maksymalna oszczędność paliwa
Firma DAF przedstawia LF Aerobody, 12-tonową ciężarówkę dystrybucyjną, fabrycznie wyposażoną w aerodynamiczną zabudowę PACCAR. To idealne połączenie w transporcie dystrybucyjnym, a dodatkowo komplet spojlerów dachowych i osłon bocznych o specjalnej konstrukcji umożliwia znacząco zmniejszyć zarówno zużycie paliwa, jak i emisję CO2.

Właściwości aerodynamiczne modelu LF Aerobody firmy DAF poprawia lekko wygięty w górę przód owiewki oraz zaokrąglone narożniki zabudowy w położeniu z wyprofilowanym dachem. Lepszy przepływ powietrza zapewnia także lekkie wygięcie w dół centralnej części dachu z tyłu zabudowy. Dlatego właśnie standardowe wyposażenie zawiera komplet specjalnie zaprojektowanych spojlerów dachowych i osłon bocznych. Komplet ten integruje kabinę z zabudową.
Poprawa aerodynamiki umożliwia zmniejszenie zużycia paliwa o 4%, a tym samym zmniejszenie emisji CO2 w transporcie dystrybucyjnym. Przy prędkości podróżnej 85 km/h eksploatacja nowego modelu Euro 6 LF Aerobody może być nawet o 8% tańsza niż pojazdu z konwencjonalną zabudową.
16 lub 17 europalet
Model LF Aerobody wraz z zabudową PACCAR jest produkowany w zakładzie Leyland Trucks w Wielkiej Brytanii. Zabudowa jest dostępna w wersjach o wewnętrznej długości 6,75 lub 7,05 m, przystosowanych do przewożenia 16 lub 17 europalet. Model LF Aerobody jest standardowo wyposażony w platformę załadowczą o udźwigu 1500 kg. Dodatkowym udogodnieniem mogą być drzwi z prawej strony zabudowy, dostępne opcjonalnie.
Model DAF LF Aerobody wyróżnia się oczywiście tymi samymi znakomitymi osiągami i łatwością obsługi co inne modele z serii LF. Niewielki promień skrętu, łatwy dostęp do kabiny oraz niewielka masa własna sprawiają, że pojazdy te idealnie nadają się do intensywnego transportu dystrybucyjnego. Do modelu LF Aerobody można zamówić oszczędny silnik Euro 6. Do wyboru jest czterocylindrowy silnik PACCAR PX-5 o pojemności 4,5 l lub sześciocylindrowy silnik PACCAR PX-7 o pojemności 6,7 l. Ich moc wynosi od 112 kW/152 KM do 186 kW/253 KM

ESA Trucks Świecko ! Już niedługo otwarcie…

Już niedługo otwarcie nowego serwisu ESA na terenie Portu Świecko. Szczegóły wkrótce!
Póki co ciągle poszukujemy osób zainteresowanych współpracą z nami na stanowiskach…

Nowe pojazdy DEMO ESA gotowe do testów! cd.

W każdej z lokalizacji ESA czekają na Państwa nowe pojazdy DEMO ESA DAF XF Euro 6.
Tym razem białe kabiny z pomarańczowym wykończeniem, których nie da się nie zauważyć na drodze!


Serdecznie zapraszamy do jazd testowych!
Ze względu na duże zainteresowanie nowymi modelami DAF prosimy o wcześniejszy kontakt z Działem Handlowym w zależności od preferowanej przez Państwa lokalizacji :

 • filia Poznań
tel. +48.531 401 444
tel. +48.663 759 462
• filia Iłowa
tel. +48.603 999 660
tel. +48.502 775 445
• filia Konin
tel. +48.605 319 896
• filia Świecko
tel. +48.691 032 594
 

ESA Finance = DAF XF Euro 6 + Kögel SNCO

Tylko teraz w programie ESA Finance atrakcyjna oferta promocyjna na zakup zestawu:ciągnik siodłowy DAF XF Super Space Cab Euro 6 oraz naczep Kögel firankę SNCO.
Zapraszamy do współpracy!

Więcej informacji: Broszura

ESA TRUCK & CARGO ASSISTANCE

ESA TRUCK & CARGO ASSISTANCE
Zapewni Ci bezpieczeństwo i mobilność przez 24 godziny, 7 dni w tygodniu

 

 

W przypadku:
• awarii pojazdu
• wypadku
• kradzieży
• unieruchomienia pojazdu spowodowanego m.in. przebiciem opony bądź brakiem paliwa.

     Więcej szczegółów:Broszura
 

Nowe pojazdy DEMO ESA gotowe do testów!

Zapraszamy do testowania nowych pojazdów DEMO DAF XF Euro6.
Tylko teraz, tylko u nas! niepowtarzalna możliwość sprawdzenia nowych modeli DAF.
Szczegóły i dostępne terminy w dziale handlowym ESA.
Zapraszamy !

 

 

 

Kontakt:
filia Poznań
tel. +48.531 401 444
tel. +48.663 759 462
filia Iłowa
tel. +48.603 999 660
tel. +48.502 775 445
filia Konin
tel. +48.605 319 896
filia Świecko
tel. +48.691 032 594

Wydanie pierwszego w Polsce pojazdu DAF CF Euro 6

W dniu 31.01.2014 w serwisie ESA Trucks Polska Sp. z o.o. filia Iłowa miało miejsce wydanie pierwszego w Polsce pojazdu DAF CF Euro 6. Szczęśliwym nabywcą została firma DER-TRANS ze Świebodzina, która posiada we własnej flocie już około 30 pojazdów różnych marek. Tym razem wybór padł na naszą markę i na nasz serwis z czego jesteśmy bardzo dumni i bardzo dziękujemy. Wydanie nowego modelu wzbudziło spore zamieszanie wśród zaproszonych gości, a w szczególności wśród dziennikarzy z prasy i mediów branżowych. Pojazdy Euro 5 odchodzą powoli do przeszłości, a nowa generacja Euro 6 rozpoczęła niepodważalnie nowy rozdział w historii motoryzacji. Szereg pytań, niewiadomych to nierozłączny element zmian również w przypadku naszej branży. Mamy nadzieje, że wprowadzone rozwiązania technologicznych koncernu Paccar potwierdzą to, że nie zawsze coś co jest nowe musi wiązać się z problemami i niejasnościami. Za marką DAF przeważa fakt, że prace nad nowym silnikiem Euro 6 były prowadzone już od dawien dawna ze względu na wymagania rynku amerykańskiego na którym koncern Paccar jest liderem. Mamy zatem wieloletnie doświadczenie i wiedzę, a to plasuje nas na czele rankingu producentów pojazdów ciężarowych. Dziękujemy raz jeszcze firmie DER-TRANS za obdarzenie nas zaufaniem i życzymy dalszych sukcesów tym razem za sterami nowego pojazdu DAF CF Euro

…a mówili: kup DAFa XF Euro 6…

…a mówili: kup DAFa XF Euro 6…

Wesołych Świąt i pomyślności w Nowym Roku 2014

Wij wensen u prettige feestdagen en een voorspoedig nieuwjaar
Merry Christmas and a prosperous New Year
Wesołych Świąt i pomyślności w Nowym Roku
Весёлых Праздников и счастливого Нового Года
Glædelig jul og et lykkebringende nytår

 

ESA Trucks Polska

 

DAF XF Euro 6 introduction - The best XF ever

Zapraszamy do obejrzenia kolejnego fascynującego filmu prezentującego nowy model DAF XF Euro 6 - The best XF ever.

DAF wprowadza nowe serie pojazdów LF i CF Construction w wersji Euro 6

Trwałe, potężne, wydajne i opracowane z myślą o niezawodności


Firma DAF wprowadza na rynek nową serię CF Construction w wersji Euro 6 opracowaną z myślą o branży budowlanej, w której pojazdy są często eksploatowane na nieutwardzonym terenie. Model CF Construction oferuje większy kąt natarcia, duży prześwit ponad powierzchnią gruntu i duże możliwości podczas jazdy terenowej. Ponadto ma wiele cech, które pozwalają uzyskać maksymalny poziom nieprzerwanej gotowości do pracy, niskie koszty eksploatacji i najłatwiejszą obsługę w swojej klasie. Terenowe atrybuty stylizacji serii CF Construction znamionują wytrzymałość i nadają pojazdowi szczególny wygląd.

Pierwszym elementem, jaki rzuca się w oczy w nowym modelu CF Construction, jest jego charakterystyczny wygląd. Dużą moc podkreśla charakterystyczny czarny grill z dużymi wlotami powietrza i nowy zderzak, który został wykonany z ocynkowanej stali w celu zapewnienia maksymalnej trwałości. Z tego samego powodu osłony reflektorów są wykonane z nietłukącego się tworzywa Lexan, a pod zderzakiem umieszczono stalową osłonę o grubości 3 mm, która chroni chłodnicę. Osłona może wytrzymać obciążenie wielkości aż 4 t, a jej dolna część wysuwa się, zapewniając praktyczny, szeroki stopień.

Zderzak nowego modelu DAF CF Construction jest dostępny z wbudowanymi światłami przeciwmgielnymi i reflektorami doświetlającymi zakręty. Składa się on z trzech elementów. Można je wymieniać osobno, co ogranicza koszty eksploatacji. Solidny zderzak zamontowano wysoko, dzięki czemu uzyskano duży kąt natarcia 25o. W połączeniu z 40-centymetrowym prześwitem — zapewnionym częściowo dzięki prostym osiom przednim — pojazd oferuje doskonałe właściwości jezdne na drogach nieutwardzonych.

Optymalna wygoda użytkowania

 

 

Głównym celem projektantów firmy DAF podczas prac nad nowym modelem CF Construction było uzyskanie wysokiego poziomu komfortu kierowcy i maksymalnie łatwej obsługi.

Z boku kabiny dostępny jest opcjonalny stopień, który ułatwia kierowcy sprawdzenie ładunku, a poręczny uchwyt na dachu zapewnia dodatkowe oparcie. Szerokie stopnie umożliwiają łatwe i bezpieczne wsiadanie. Modele z 12,9-litrowym silnikiem PACCAR MX-13 są wyposażone w trzy stopnie, natomiast modele z 10,8-litrowym silnikiem PACCAR MX-11 — w dwa. W drugim przypadku dostępny jest opcjonalny, dodatkowy dolny stopień. Jest on zamontowany w sposób elastyczny, aby zapewnić większą odporność na uszkodzenia.

Model CF Construction jest wyposażony w te same wygodne fotele, które są montowane w innych modelach wszechstronnej serii CF, a także elegancką deskę rozdzielczą z systemem Driver Performance Assistant oraz nowe, ergonomicznie rozmieszczone przełączniki. Estetyczna kierownica ze zintegrowanymi elementami sterowania także jest standardowym elementem wyposażenia nowych modeli Construction.

Dwie osie napędzane
Nowy model DAF CF Construction jest oferowany jako trzyosiowe podwozie pod zabudowę 6x4 z 8- lub 9-tonową osią przednią i zespołem osi napędowych o nośności 19, 21 lub 26 t. Dzięki temu pojazd doskonale sprawdzi się w branży budowlanej i przemyśle drzewnym. Jako trzyosiowy ciągnik siodłowy 6x4 model CF Construction jest idealnie przystosowany do transportu specjalnego, w tym przewożenia pni i słupów.

Podwozie pod zabudowę 8x4 jest idealną podstawą dla wywrotek i betonomieszarek. Dwie 7,5-, 8- lub 9-tonowe kierowane osie przednie oraz zespół osi napędowych o nośności 19, 21 lub 26 t sprawiają, że podwozie pod zabudowę zapewnia masę całkowitą w zakresie 32–44 t. Wszystkie modele oferują słynny, stworzony przez firmę DAF zespół dwóch napędzanych osi z ośmioma drążkami reakcyjnymi. Konstrukcja charakteryzuje się wysoką stabilnością i dużym skokiem zawieszenia (270 mm) oraz wpływa na wysoką mobilność w terenie.

Wydajne silniki PACCAR

 

Pojazd jest napędzany 12,9-litrowym silnikiem PACCAR MX-13 o mocy od 303 kW (410 KM) do 375 kW (510 KM), a także nowym 10,8-litrowym silnikiem PACCAR MX-11 o mocy od 210 kW (290 KM) do 320 kW (440 KM). Średnie zużycie paliwa silnika PACCAR MX-11 jest nawet o 3% niższe niż w przypadku wydajnego 12,9-litrowego silnika PACCAR MX-13, a ograniczenie masy własnej o ponad 180 kg oznacza jeszcze większą ładowność.

Opcjonalnie dostępna jest zautomatyzowana skrzynia biegów AS Tronic ze specjalnymi ustawieniami do jazdy w terenie, której sposób zmiany biegów został opracowany specjalnie w tym celu. Zmiana dotyczy możliwości szybszej zmieniany biegów i szybszej obsługi sprzęgła. Dla modelu CF Construction dostępne są przystawki odbioru mocy PTO. W wersjach z silnikiem PACCAR MX-11 — poza silnikową przystawką odbioru mocy, umieszczonej na godzinie pierwszej — dostępna jest również wersja lekka, z przystawką na godzinie 11, przenosząca moment obrotowy 250 Nm.
Nowe podwozie: lekkie, mocne i łatwe do zabudowy

Nowe podwozie: lekkie, mocne i łatwe do zabudowy


Nowe podwozie modelu CF Construction zostało opracowane z myślą o maksymalnej sztywności i doskonałych właściwościach jezdnych. Konstrukcja oferuje sporą ilość miejsca na różne podzespoły, na przykład podpory dźwigu załadunkowego. Podwozie ma z przodu ramę rozszerzającą się w kształcie trójkąta, która zapewnia miejsce na nowe silniki Euro 6 i duży moduł chłodzący, gwarantujący niskie zużycie paliwa.

Kolejnym nowym elementem jest przygotowanie pod montaż płyty DIN, której można używać między innymi do przymocowania pługu śnieżnego. Wszystkie modele są dostępne z pionową rurą wydechową, która w podwoziach pod zabudowę 8x4 ma także wbudowany układ SCR.

Wiele uwagi poświęcono ułatwieniu instalacji zabudowy. Istnieje możliwość zamówienia wsporników mocujących BAM (ang. Body Attachment Method, metoda mocowania nadwozia) do podwozia FAD 8x4, które zapewniają kompletne przygotowanie pod montaż typowych wywrotek. Metoda obejmuje określony układ otworów oraz fabryczną instalację w podwoziu różnych wsporników mocujących.

Model CF Construction jest standardowo wyposażony w montowany na dachu wlot powietrza; cyklonowy filtr powietrza przeznaczony do pracy w warunkach dużego zapylenia jest dostępny opcjonalnie.

Nowość: LF Construction

 

Firma DAF wprowadza na rynek również wersję Construction popularnego modelu LF. Wygląd 19-tonowego pojazdu budowlanego nawiązuje do większego modelu CF Construction dzięki czarnemu grilowi z większymi wlotami powietrza, wyróżniającemu się zderzakowi, który zamontowano wyżej, aby zapewnić kąt natarcia ponad 25o, a także zwiększonemu prześwitowi ponad powierzchnią gruntu (32 cm). Tak jak w przypadku modelu CF Construction, LF Construction oferuje wyróżniające się stopnie oraz płytę o grubości 3 mm umieszczoną pod zderzakiem w celu ochrony chłodnicy.

Pojazd LF Construction jest dostępny z 6,7-litrowym silnikiem PACCAR PX-7 o mocy od 164 kW (220 KM) do 231 kW (310 KM). Ponadto model LF Construction oferuje wiele wyjątkowych cech, dzięki którym seria LF jest tak wysoko oceniana. Samochód ciężarowy DAF LF ma najmniejszy promień skrętu w swojej klasie. Oferuje maksymalną zwrotność i niską masę własną, która zapewnia dużą ładowność.

DAF rozpocznie dostawę nowych modeli LF Construction i CF Construction na początku przyszłego roku. Do zastosowań, w których duży kąt natarcia i duży prześwit nad powierzchnią gruntu mają mniejsze znaczenie, firma DAF oferuje modele CF 6x4 i 8x4 w wersji oferującej atrakcyjny wygląd zewnętrzny standardowych modeli CF.

 


 

CZAS UCIEKA ! Euro 5 tylko do końca tego roku...

Zapraszamy do skorzystania w możliwości jazd testowych naszym nowym pojazdem DEMO DAF XF 105.460 ze sprawdzonym i wszystkim dobrze znanym silnikiem Euro 5.
Nie czekaj – Czas ucieka! Euro 5 tylko do końca tego roku…


Wspomnienia z Master Truck 2013

Tegoroczny Master Truck niestety już za nami. Teraz pozostają tylko wspomnienia, ale najważniejsze, że jest co wspominać …

Słoneczna pogoda, tysiące zwiedzających, kilkaset niesamowitych ciągników, zestawów różnych marek, a wszystko to w jednym miejscu, na dobrze wszystkim znanym lotnisku w Polskiej Nowej Wsi k/ Opola.
Oczywiście nie zabrakło również i nas jako ESA Trucks Polska oraz nowego modelu DAF XF Euro 6, który wzbudził niewątpliwie duże zainteresowanie wśród uczestników zlotu.
Mamy nadzieje, że kolejny, tym razem jubileuszowy, X zlot Master Truck będzie tak samo udany jak tegoroczny czego sobie jak i wszystkim uczestnikom życzmy,
Do zobaczenia za rok…

 

 

Konin - Prezentacja nowego modelu DAF XF Euro 6 ...

Konin - Prezentacja nowego modelu DAF XF Euro 6 ...

W dniu 28.06.2013r. w oddziale ESA Trucks Polska Sp. z o.o. filii Konin zorganizowano spotkanie podczas którego nastąpiła prezentacja nowego modelu DAF XF Euro 6.
Głównym punktem spotkania było wystąpienie przedstawiciela DAF, a jego bohaterem oczywiście DAF XF Euro 6. Podczas prezentacji nacisk położono przede wszystkim na pokazaniu nowych funkcjonalności tego modelu w połączeniu z nowym, niepowtarzalnym wyglądem.
Innowacyjność i dopracowane szczegóły to niepodważalne atuty nowego DAF XF Euro 6 pozwalające na maksymalizację wydajności transportu. Nie zapomniano również o praktycznych rozwiązaniach, bezpieczeństwie oraz ekologii.
Po części teoretycznej należało przejść do praktyki… i to właśnie był kolejny element piątkowego spotkania. Goście zostali poproszeni za stery nowego modelu DAF. Zainteresowanie wszystkich było tak duża, że nie było potrzeby ponownego namawiania uczestników do skorzystania z tej atrakcji.
W przerwach między poszczególnymi elementami programu został przygotowany dla wszystkich smaczny poczęstunek, który stanowił dopełnieniem atrakcyjności tego dnia.

Czy oczekiwania zwolenników pojazdów marki DAF oraz potencjalnych klientów pokryją się z tym, co oferuje nowy DAF XF Euro 6 i czy chętnie będą wybierać ten model? Mamy nadzieję, że w niedalekiej przyszłości użytkownicy DAF XF Euro 6 potwierdzą słowa twórców tego samochodu ”najlepszy XF w historii…”

Dziękujemy wszystkim za przybycie i zachęcamy do zakupu DAF XF Euro 6!

Konkurs „DAF Oczyma Dziecka” w Iłowej rozstrzygnięty…

Dorośli postrzegają samochód ciężarowy jako narzędzie do ich pracy, wykorzystywane przede wszystkim w transporcie. A co na ten temat sądzą najmłodsi i jak wyobrażają sobie taki pojazd? Chcąc poznać odpowiedź na to pytanie ESA Trucks Polska po raz IV zorganizowała konkurs „DAF Oczyma Dziecka”.


Wernisaż prac oraz ogłoszenie zwycięzców nastąpiło podczas tegorocznego pikniku rodzinnego w jednej z filii ESA, tym razem w Iłowej. Tegorocznymi laureatami zostali:

•I miejsce: Miłosz Janc
•II miejsce: Bartek Hirsch
•III miejsce: Bartosz Jędrych

To był tylko początek podróży przez świat DAF-a. Na kolejnych przystankach najmłodsi odkrywcy mogli poznać nasze samochody od podszewki, zobaczyć warsztat oraz wziąć udział w przejażdżce po placu wersją demo najnowszego pojazdu marki DAF XF Euro 6. Ponadto spędzili swój czas korzystając ze zjeżdżali, karuzeli, bawiąc się w basenie z piłkami, robiąc duże bańki mydlane lub też budując niesamowite konstrukcje z maxi klocków. Dodatkowo przygotowaliśmy malowanie twarzy, a dla miłośników interaktywnych zabaw były elektroniczne puzzle oraz rozgrywki piłkarskie na PlayStation Move. Wśród zaproszonych gości pojawili się również przedstawicieli lokalnej Policji oraz Straży Pożarnej, za co serdecznie im dziękujemy. W tym szczególnym dniu nie zapomnieliśmy o zaspokojeniu apetytu nie tylko najmłodszych przyjaciół DAF, ale również ich bliskich. Smakołyki z grilla stanowiły doskonałe wypełnienie czasu pomiędzy kolejnymi konkurencjami.

Każde wychodzące od nas uśmiechnięte i zadowolone dziecko jest motywatorem do tworzenia kolejnych tego typu spotkań. Kto wie, być może wśród nich znajdzie się w niedalekiej przyszłości twórca nowej wersji modelu DAF.

Serdecznie dziękujemy wszystkim za przybycie, zwycięzcom jeszcze raz gratulujemy i zapraszamy do nas ponownie już za rok!

 

Konkurs „DAF Oczyma Dziecka” rozstrzygnięty…

W dniu 15 czerwca na terenie siedziby ESA Trucks Polska Sp. z o.o. odbył się piknik rodzinny z okazji tegorocznego Dnia Dziecka.


Jak co roku atrakcji było co niemiara: spotkanie z policją, zjeżdżalnia, karuzela, bańki mydlane, konie, grill …
Główną atrakcją był jednak zdecydowanie wernisaż prac oraz ogłoszenie wyników IV edycji konkursu „DAF Oczyma Dziecka”.

W tym roku zwycięzcami zostali:
• I miejsce: Eryk Szczepański, lat 9
• II miejsce: Szymon Sobczak, lat 6
• III miejsce: Adam Zimny, lat 5

Gratulujemy zwycięzcom i dziękujemy wszystkim, którzy zdecydowali się spędzić z nami ten szczególny dzień.
Mamy nadzieje, że ponownie za rok wyobraźnia najmłodszych przyjaciół DAF zagości w serwisach ESA i ożywi świat dorosłych.
Do zobaczenia!


 

RMJ Trans i nowy DAF XF Euro 6

Niezmiernie miło nam poinformować, że w dniu 03.06.2013 roku Pan Mariusz Gauza z firmy RMJ Trans odebrał z siedziby firmy ESA Trucks Polska Sp. z o.o. w Komornikach kolejny już pojazd marki DAF, tym razem nowy model DAF FT XF116 460 SSC Euro 6. Jest to pierwszy pojazd z normą emisji spalin Euro 6 zakupiony w ESA Trucks Polska. Gratulujemy zakupu i życzymy szerokiej drogi!

Promocja nowego modelu DAF XF Euro 6

W dniu 10.05.2013 na terenie kompleksu Truck Stop Iłowa odbyła się prezentacja nowego modelu DAF XF Euro 6...

Pomimo niesprzyjającej pogody frekwencja jednak dopisała. Wspólnie z zaproszonymi gośćmi mieliśmy okazję zapoznać się z walorami nowego pojazdu marki DAF nie tylko w teorii, ale również w praktyce.
Nowe możliwości, nowego modelu zapewne nie pozostaną niezauważone wśród dotychczasowych zwolenników marki DAF jak również wśród potencjalnych klientów.
Widać to już teraz, ponieważ po piątkowym spotkaniu możemy śmiało stwierdzić, że model ten wzbudza duże zainteresowanie…
Mamy nadzieje, że zainteresowanie te rzeczywiście przełoży się na ilość aut, które pojawią się niebawem na naszych drogach i wspólnie będziemy mogli świętować kolejny sukces marki DAF.

DAF oczyma dziecka edycja 2013

Zapraszamy do konkursu najmłodszych przyjaciół DAFa, ich rodziców, dziadków, wujków...
Dla dzieci, które nadeślą najciekawsze prace wyjątkowe nagrody - tablety marki GOCLEVER.
Zachęcając dziecko do zabawy i Ty masz możliwość zdobycia dodatkowych punktów w programie ESA Adventure.
Nie czekaj, przygodę czas zacząć...
 

 DAF oczyma dziecka

Parts Center Poznań – Nowoczesne rozwiązania w zakresie sprzedaży części.

Szanowni Państwo,
Miło nam poinformować, że nowo powstały obiektu Parts Center Poznań zlokalizowany na ul. Bałtyckiej w Poznaniu jest już otwarty
Wszystko zatem, czego potrzebują Państwo do swoich pojazdów ciężarowych, przyczep i naczep, jest już w zasięgu Państwa ręki.
Zapraszamy do bliższego zapoznania się z naszą szeroką gamą produktów i kompleksowym rozwiązaniem zakupu wszystkich części, jakich Państwo potrzebujecie, w jednym miejscu.
Jako nowy dystrybutor części TRP zapewniamy części do pojazdów ciężarowych, przyczep, naczep, platform załadowczych i nadwozi do wszystkich marek, a także szeroką ofertę materiałów eksploatacyjnych.
Dostarczamy produkty dobrze znanych producentów jak również posiadamy szeroką ofertę oryginalnych części TRP. Oferujemy oryginalne części TRP — produkty wysokiej jakości — po bardzo przystępnej cenie. Możemy
dostarczać zamówione części na Państwa adres raz dziennie lub przechowywać je w naszym sklepie do czasu ich odbioru, w zależności od Państwa preferencji.
Z przyjemnością powitamy Państwa w naszym nowym oddziale.
Jeśli wolą Państwo, byśmy to my Państwa odwiedzili, prosimy o kontakt pod numerem telefonu+48.61 8905335 lub pod adresem sklep@pcpoznan.eu.
Zapraszamy do współpracy oraz do odwiedzenia naszej strony www.pcpoznan.eu !

ESA ponownie na podium!

Warto nadmienić, że w Polsce zlokalizowanych jest około 24 serwisów DAF z czego to właśnie dwa serwisy ESA znalazły się w pierwszej zwycięskiej trójce, a wszystkie w 10!
Nie skromnie mówiąc ESA jako autoryzowany dealer i serwis pojazdów DAF jest jednym z lepszych w Polsce.
Oczywiście w osiągnieciu tego tytuły zaangażowali byli wszyscy pracownicy ESA za co składamy im serdeczne podziękowania jak również Klienci, bez których nie byłoby nas i nie byłoby tego tytułu.
Wyróżnienie, które otrzymaliśmy utwierdza nas w przekonaniu, że nasza strategia długofalowej współpracy z Klientami przynosi pożądane efekty a naszym Klientom zapewnia nieprzerwanie wysoką jakość świadczonych przez nas usług.
Podsumowując jakość usług, zadowolenie klienta, godne warunki pracy pracowników ESA to zasady, które od przeszło 80 lat niepodważalnie stoją na straży działalności ESA.
Dążąc do jakichkolwiek wyróżnień nie zapominamy o nich i zapominać nie będziemy w przyszłości bez względu na miejsce , bez wglądu na czas.

Zarząd ESA Trucks Polska


 

Wesołych Świąt i pomyślności w Nowym Roku

Merry Christmas and a prosperous New Year
Wesołych Świąt i pomyślności w Nowym Roku
Wij wensen u prettige feestdagen en een voorspoedig nieuwjaar
Весёлых Праздников и счастливого Нового Года
Glædelig jul og et lykkebringende nytår

Centrum Napraw Powypadkowych

Centrum Napraw Powypadkowych
Nieważna marka, nieważny model! My zajmiemy się wszystkim!

Centrum Napraw Powypadkowych

III edycja programu ESA Adventure

Zapraszamy do III edycji programu lojalnościowego ESA Adventure.
Stare zasady - Nowe nagrody !
Katalog nagród

Katalog nagród

Wirtualna podróż po serwisach ESA…

Szanowni Państwo,
Z przyjemnością chcielibyśmy zaprezentować Państwu nowo powstały film korporacyjny ESA.
W ciągu zaledwie kilku minut odwiedzą Państwo wszystkie serwisy ESA oraz Truckstop Iłowa zlokalizowanych w Polsce.
Mamy nadzieje, że ta wirtualna podróż przyniesie Państwu wiele pozytywnych wrażeń i tym samych zachęci do nawiązania współpracy z naszą firmą.
Miłego oglądania !

FIlm

DAF Euro 6 XF

Firma DAF prezentuje nową gamę modeli Euro 6 XF

Nowe, aerodynamiczne pojazdy wyznaczają standardy jakości dla całej branży…

 

http://www.daf.eu/PL/News-Media/News/Pages/DAF-introduces-the-best-XF-ever.aspx
 

Piknik WSMPS 08.09.2012

Dnia 08.09.2012 na terenie Hipodromu Wola w Poznaniu odbył się piknik dla członków WSMPS.
Nie zabrakło na nim również i nas. ESA jako jeden ze sponsorów reprezentowała godnie jak zwykle markę DAF oraz KOGEL.
Urokliwe otoczenie oraz duże grono odwiedzający nas gości przyczyniło się zapewne w dużej mierze do tego, że sobotnie popołudnie można zaliczyć do udanych.
Mamy nadziej, że w przyszłym roku spotkamy się ponownie na kolejnym pikniku WSMPS.
Do zobaczenia !

Plan Połączenia Spółek

W związku z zamiarem połączenia Spółek, Zarząd Spółki ESA Trucks Iłowa sp. z o.o. z siedzibą w Komornikach, Zarząd ESA Trucks Gorzów Sp. z o.o. z siedzibą w Komornikach oraz Zarząd ESA Trucks Poznań Sp. z o.o. z siedziba w Komornikach, uzgodniły i sporządziły na podstawie art. 498 i 499 Kodeksu spółek handlowych niniejszy Plan Połączenia. Szczegóły dotyczące Planu znajdują się w załączniku poniżej.

W zgodzie z art. 505 § 1 i 3 Kodeksu spółek handlowych Wspólnicy łączących się Spółek mają prawo przeglądać Plan połączenia oraz pozostałe dokumenty związane z połączeniem w siedzibie Spółek – Komorniki 62-052, ul. Ks. Wawrzyniaka 1.

Na podstawie art. 500 § 21 Kodeksu spółek handlowych Plan połączenia nie podlega ogłoszeniu, w związku z jego bezpłatnym udostępnieniem do publicznej wiadomości na stronach internetowych łączących się Spółek: ESA Trucks Iłowa sp. z o.o. z siedzibą w Komornikach (www.esailowa.pl), ESA Trucks Gorzów Sp. z o.o. z siedzibą w Komornikach : (www.esagorzow.pl) oraz ESA Trucks Poznań Sp. z o.o. (www.esapoznan.pl) od dnia 26.07.2012 r.
 

Plan Połączenia Spółek ESA TI, ESA TG oraz ESA TP

Wietrzenie magazynów

Szanowni Państwa zapraszamy do skorzystania z niepowtarzalnej oferty – do 30% rabatu na wszystkie części do pojazdów Euro3.

Mamy nadzieje, że zachęci ona Państwa do kontaktu i współpracy z naszymi pracownikami Działu Części w poszczególnych serwisach ESA na terenie kraju:


magazynilowa@esatrucks.eu
magazynpoznan@esatrucks.eu
magazynkonin@esatrucks.eu
 

Wietrzenie magazynów ulotka

Promocja ważna do wyczerpania zapasów

Wydłużamy czas trwania programu ESA Adventure ...

W związku z dużym zainteresowaniem wśród naszych klientów programem ESA Adventure z przyjemnością informujemy, że program ten został przedłużony o kolejne 3 lata tj. do 31.07.2015 roku.
Życzymy szerokiej drogi oraz dalszej dobrej zabawy


 

Master Truck 2012

Weekend 6-8 lipca ze względu na zlot Master Truck 2012 pozostanie zapewne w pamięci wielu tysięcy osób…

Lejący się żar z nieba, niesamowita piknikowa atmosfera, tłumy ludzi wszystko to w jeden weekend, w jednym miejscu tzn. na Autodromie – Lotnisku w Polskiej Nowej Wsi k/Opola.

ESA Trucks jako jeden z głównych sponsorów w ciągu tych trzech dni gościł na swoim stoisku rzeszę sympatyków nie tylko pojazdów DAF, ale również i innych marek.
W konkursie ESA „ Najładniejszy pojazd marki DAF zlotu Master Truck 2012 „ wygrał wszystkim dobrze znany DAF XF 105 z wizerunkiem Hellboya.
Mamy nadzieje, że za rok również pojawi się na zlocie i będzie godnie reprezentował z nami naszą ukochaną markę DAF.

 

 


 

 

 

aa

www.esatrucks.eu/pl/aktualnosci/master-truck-2012/

DAF Oczyma Dziecka – rozstrzygnięcie konkursu, piknik rodzinny…

Z okazji Dnia Dziecka 2 oraz 3 czerwca br. w serwisach ESA w Komornikach i w Iłowej odbyły się pikniki rodzinne, podczas których rozstrzygnięto III edycje konkursu DAF Oczyma Dziecka.


Z okazji Dnia Dziecka 2 oraz 3 czerwca br. w serwisach ESA w Komornikach i w Iłowej odbyły się pikniki rodzinne, podczas których rozstrzygnięto III edycję konkursu DAF Oczyma Dziecka.
Tegorocznymi finalistami konkursu DAF Oczyma Dziecka zostali :

ESA Trucks Poznań :

• I miejsce :Julia Lalik– lat 5

,

 

• II miejsce : Wojciech Fibig - lat 8,

• III miejsce : Kamil Ratajczak - lat 12,

• Wyróżnienie: Weronika Maciejewska – lat 12,


 

 

 


Gratulujemy zwycięzcom i zapraszamy również w przyszłym roku do wspólnej zabawy.

 

III edycja konkursu DAF Oczyma Dziecka

Zapraszamy do III edycji konkursu DAF Oczyma Dziecka najmłodszych przyjaciół DAFa, ich rodziców,
dziadków, wujków...
Dla dzieci, które nadeślą najciekawsze prace wyjątkowe nagrody - Modele DAF w skali 1:50 .
Zachęcając dziecko do zabawy i Ty masz możliwość zdobycia dodatkowych
punktów w programie ESA Adventure.
Szczegóły na odwrocie ulotki.
Nie czekaj, przygodę czas zacząć...

III edycja konkursu DAF Oczyma Dziecka

 

Współpraca ESA Trucks Poznań z SMT Software S.A.

ESA Trucks Poznań Sp. z o.o. podpisała umowę partnerską z SMT Software S.A. – dostawcą systemu SATIS wykorzystywanego do monitoringu satelitarnego pojazdów oraz zarządzania parkiem samochodowym. SMT Software funkcjonuje na polskim rynku IT od 2002 roku , a od 9 lat współpracujemy z największymi firmami w Polsce i za granicą dostarczając na ich zamówienie zaawansowane rozwiązania informatyczne oraz wysoko wykwalifikowane kadry IT .
Na współpracy ESA Trucks Poznań z SMT Software skorzystają nie tylko obie firmy, ale również ich klienci.

ESA Trucks Poznań – Dealer Roku 2012

W dniu 22 lutego 2012 r. w Zamku Kliczków serwis ESA Trucks Poznań otrzymał prestiżową nagrodę najlepszego dealera DAF 2012.
Podczas całego roku 2011 ocenianych było wiele aspektów działalności naszej firmy, które uzyskały wysokie noty w ogólnopolskiej rywalizacji.
Zaangażowaniu pracowników , perfekcyjnie wykonywana praca, dobra atmosfera i kontakt z klientem … wszystko to przyczyniło się do uzyskania przez nas tak pożądanego przez dealerów tytułu Dealer Roku 2012. Otrzymanie tak znakomitego wyróżnienia na pewno nie spowoduje obniżenia jakości wykonywanych usług i przysłowiowo „ spoczęcia na laurach” . Wręcz odwrotnie mobilizuje nas do jeszcze większego zaangażowania w sprawy firmowe, ponieważ jest to doskonały dowód na to, ze jak się chce to można wiele osiągnąć.
Warto również wspomnieć, ze II miejsce w wyścigu o tytuł Dealer Roku 2012 zdobył drugi serwis ESA zlokalizowany tym razem w Koninie.
Biorąc pod uwagę fakt, że DAF posiada mocno rozbudowaną siec dealerów, uzyskanie przez ESA dwóch pierwszych miejsc świadczy doskonale o tym jak godnym partnerem biznesowym jest nasza firma.

Dziękujemy wszystkim pracownikom ESA za zaangażowanie i prace dzięki, którym udało się zdobyć to najważniejsze wyróżnienie w naszej branży czyli miano Dealera Roku 2012

Polska Biało – Czerwoni !

W związku ze zbliżającymi się Mistrzostwami Europy w Piłce Nożnej 2012 firma ESA przygotowała niepowtarzalny pojazd Demo.
Mamy nadzieje, ze wzbudzi on tyle emocji i zainteresowania co rozegrane już niedługo mecze na nowopowstałych stadionach.
Życzymy powodzenia naszej reprezentacji , a naszych klientów zapraszamy na jazdy testowe.

 

 

 

 

CIĄGNIKI SIODŁOWE DLA RABEN TRANSPORT

W Komornikach odbyło się uroczyste wydanie pierwszej transzy 30 ciągników siodłowych DAF FT XF 105.460 LowDeck firmie Raben Transport Sp. z o.o. Firma zakupiła łącznie 80 sztuk pojazdów DAF, a umowę podpisała z firmą ESA Trucks Poznań Sp. z o.o., autoryzowanym dealerem firmy DAF Trucks Polska.

Zachęcamy do zapoznania sie z całym artykułem.

Sukces naszego kolegi.

Z dumą pragniemy oznajmić, że nasz mechanik Tomasz Fibig zajął 3 miejsce w I Olimpiadzie Technicznej DAF. Zawody trwały 8 miesięcy i składały się z 4 etapów do których przystąpiło 100 mechaników z wszystkich oddziałów dealerskich DAF. Tomkowi gratulujemy a Państwa zapraszamy do przeczytania artykułu

W hotelu Warszawianka w Jachrance odbyła się uroczysta gala ogłoszenia wyników I Olimpiady Technicznej DAF. Najlepszym Mechanikiem DAF roku 2011 został Paweł Nowak z firmy DBK, autoryzowanego dealera firmy DAF w Toruniu.

Paweł wykazał się największą wiedzą z zakresu elektryki, sterowania silnikiem, pneumatyki i układu hamulcowego, układu jezdnego i napędowego, mechaniki i wiedzy ogólnej o marce DAF. W nagrodę otrzymał 46-calowy telewizor wraz z zestawem kina domowego BlueRay, a w lutym 2012 roku reprezentował będzie polskich mechaników na ogólnoeuropejskich zawodach dla mechaników DAF.

Pozostałymi finalistami Olimpiady zostali:
Mariusz Olech, DBK Gdańsk – 2. miejsce
Tomasz Fibig, ESA Trucks Poznań – 3. miejsce
Adam Karolik, DBK Białystok – 4. miejsce
Przemysław Szymaniak, WW Wanicki Świdnik – 5. miejsce

Olimpiada DAF 2011 trwała od kwietnia 2011 roku, a jej celem było wyłonienie najlepszego mechanika sieci dealerskiej DAF. Mogli wziąć w niej udział mechanicy pracujący w autoryzowanych serwisach DAF, którzy wpisani są do wewnętrznego systemu zarządzania szkoleniami TMS i osiągnęli co najmniej pierwszy z czterech poziom wyszkolenia Basic. Do zawodów przystąpiło 100 mechaników z wszystkich oddziałów dealerskich DAF. W samym finale spotkało się 5 najlepszych. Zawody trwały 8 miesięcy i składały się z 4 etapów. Pierwszym etapem były kwalifikacje, które polegały na rozwiązaniu internetowego testu sprawdzającego wiedzę techniczną, jak i ogólną o firmie DAF mechaników. Wszyscy zarejestrowani na specjalnie stworzonej na cele Olimpiady stronie internetowej www.olimpiadatechnicznaDAF.pl uczestnicy odpowiadali na 50 pytań testu internetowego, umieszczonego na stronie. W etapie tym wyłonionych zostało 50 mechaników, którzy w kolejnych miesiącach rywalizowali ze sobą podczas praktycznych i teoretycznych zajęć odbywających się w Centrum Szkoleniowym DAF w Rzgowie.

Etap drugi (ćwierćfinał) składał się z dwóch części – teoretycznej i praktycznej. W części teoretycznej zawodnicy mieli okazję wykazać się znajomością komputerowych systemów DAF, niezbędnych w codziennej pracy mechanika. W części praktycznej oceniane były dokładność wykonania i czas wykonania danego zadania, które obejmowały zagadnienia tj.: regulacja zaworów, ocena stanu akumulatorów czy kompresora, luzy zaworowe itp.
Podczas trzeciego etapu (półfinału) oceniana była właściwa naprawa uszkodzonego pojazdu DAF. Zadaniem uczestników były zdiagnozowanie usterki na podstawie zlecenia, procedur diagnostycznych i wykonanych badań, prób, pomiarów i testów, wykonanie kompletnej naprawy oraz omówienie sposobu wykrycia i zdiagnozowania usterki oraz decyzji, co do podjętych działań naprawczych.

Finał polegał na jednoczesnym rozwiązywaniu przez 5 finalistów, wyłonionych w poprzednich etapach, takich samych zadań obejmujących zagadnienia: naprawę, procedury serwisowe DAF, procedury dotyczące części zamiennych, narzędzia specjalne i obsługę pojazdów innych jak np. autobusów, naczep. Kryterium oceny były poprawność wykonania napraw, zgodność z procedurami DAF i użycie narzędzi i systemów DAF.

Czytaj cały artykuł


 

Klienci ESA w fabryce DAF Eindhoven

W tym roku po raz kolejny mieliśmy zaszczyt zaprosić naszych klientów do poznania pojazdów marki DAF od strony procesu ich produkcji. Nasi goście zwiedzili bowiem znaną na całym świecie fabrykę samochodów ciężarowych w Eindhoven. Mieli również możliwość testowania tych pojazdów na specjalnie przygotowanym do tego torze, który dostępny jest dla nielicznych.

Dodatkowo zapamiętanymi atrakcjami tegorocznego wyjazdu okazały się : zwiedzanie stadionu utytowanej drużyny piłkarskiej PSV oraz wyścigi na torze kartingowym.
Jak widać w przeciągu tych kilku dni każdy znalazł coś interesującego dla siebie, a wszystko to w mieście gdzie od ponad 80 lat produkowane są najlepsze na świecie pojazdy ciężarowe marki DAF.

Zapraszamy do zapoznania się z galerią

II edycja konkursu DAF Oczyma Dziecka

W dniu 11 czerwca br. na terenie serwisu ESA Trucks Poznań w Komornikach odbyło się oficjalne rozstrzygnięcie konkursu DAF Oczyma Dziecka. Zwycięzcami zostali :
Błażej Jankowski - pierwsze miejsce,
Julita Walczak- drugie miejsce,
Mirosław Hadyński - trzecie miejsce.

Szeroki wybór atrakcji, wyborowa kuchnia zapewne przyczyniły się do tego, że dzień ten na długo pozostanie w pamięci małych przyjaciół DAF oraz ich opiekunów.
Dziękujemy za wspólnie spędzony czas oraz za nadesłane prace i zapraszamy do wspólnej zabawy w przyszłym roku.

 

Bachanalia 2011 - Święta zielonogórskich studentów

W dniach 16-20.05.2011 ESA Trucks Poznań pojawiła się Zielonej Górze jako jeden ze sponsorów imprezy Bachanalia 2011 - Święta zielonogórskich studentów
To obok Dni Zielonej Góry, największa impreza masowa w mieście, która zgromadziła w tym roku tysiące widzów z całego województwa. Podczas tych kilku dni miało miejsce wiele interesujących wydarzeń. Odbyły się koncerty takich gwiazd, jak Jamal, Kukiz i Piersi, Video, Doda, Afromental.

Pierwsze wydanie pojazdów DAF w ESA Trucks Iłowa

Szanowni Państwo,
Z przyjemnością informujemy o pierwszym wydaniu pojazdów marki DAF w nowej stacji serwisowo - sprzedażowej ESA Trucks Iłowa.
Pojazdy zostały przekazane firmie Usługi Transportowe Robert Kaczmarek
Gratulujemy zakupu i dziękujemy za obdarzenie nas zaufaniem.

23.05.2011 - Otwarcie ESA Trucks Iłowa

Szanowni Państwo,
Z przyjemnością informujemy, że nowy serwis ESA Trucks Iłowa zostanie oddany do Państwa dyspozycji już 23.05.2011 br. ZAPRASZAMY !

Punkt Obsługi Klientów ViaTOLL

Szanowni Państwo, miło nam poinformować, że od 2 maja br. w siedzibie naszej firmie działa Punkt Obsługi Klientów ViaTOLL. W celu uzyskania informacji dotyczących systemu ViaTOLL prosimy o kontakt pod numerami tel.:

+48 61 8107225 numer płatny dla użytkowników telefonów komórkowych i dla użytkowników z zagranicy
       800101101 numer bezpłatny dla użytkowników tel.stacjonarnych w Polsce,
+48 225211010 numer płatny dla użytkowników telefonów komórkowych i dla użytkowników z zagranicy

 

Wielkanoc 2011 ( Serwisy ESA nieczynne w dniach 23-25.04.2011 r.)

Szanowni Państwo,
W związku ze zbliżającymi się Świetami Wielkanocnymi chcielibyśmy złożyć najserdeczniejsze życzenia zdrowia, radości, smacznego jajka, mokrego dyngusa oraz poinformować, że w dniach 23-25.04.2011 r. serwisy ESA będą nieczynne

Konkurs ZAESAMESOWANI - Rozstrzygnięty !

Szanowni Państwo,

Dziękujemy za nadesłane propozycje dotyczące nowego kompleksu ESA w Koninie Żagańskim.

Wsród zgłoszeń wytypowaliśmy tylko jedno wyróżnienie dla Pana Marcina Ogórka za nazwę:PIT STOP ESA - Gratulujemy ! Nie mamy niestety tym razem zwycięzcy, ale mamy nadzieje, że nazwa kompleksu, która zostanie w najbliższym czasie zaproponowana przez naszą firmę przypadnie Państwu do gustu i będzie jednoznaczna kojarzona z ESA.

Dziękujemy raz jeszcze za udział w konkursie i życzymy szerokiej drogi ...
 

Konkurs: ZAESAMESOWANI

Zaproponuj nazwę dla nowego kompleksu ESA Trucks Iłowa w Koninie Żagańskim – 30 km od przejścia granicznego Olszyna.
• Serwis DAF
• Stacja ORLEN
• Restauracja
• Pralnia

Parking strzeżony 24 h na 100 miejsc postojowych i inne udogodnienia dla kierowców pod jednym szyldem na terenie 6 ha.

SMS ze swoją propozycją oraz imieniem i nazwiskiem wyślij na numer
tel. 661 00 41 20 do 15.03.2011.
Do wygrania:
Zestaw telewizji satelitarnej do pojazdu ciężarowego z opłaconym 2-letnim abonamentem.

Nie czekaj! Liczy się pomysł…

Może to właśnie Ty będziesz miał wpływ na nazwę największego w Polsce kompleksu dla kierowców
pojazdów ciężarowych.


REGULAMIN KONKURSU ZAESAMESOWANI

I. Organizator Konkursu
Organizatorem Konkursu jest:
ESA Trucks Poznań Sp. z o.o.
z siedzibą w Komornikach
ul. Ks. Wawrzyniaka 1
62-052 Komorniki
spółką zarejestrowaną w rejestrze przedsiębiorców Krajowego
Rejestru Sądowego pod numerem KRS 0000243289
tel. 61 890 53 00, faks 61 890 53 24, e-mail: info@esatrucks.eu,
www.esatrucks.eu
II. Przedmiot Konkursu
1. Przedmiotem konkursu jest wymyślenie nazwy dla budowanego
w Koninie Żagańskim, (gmina Iłowa) kompleksu
budynków. Kompleks ten składał się będzie ze stacji
obsługi pojazdów, stacji paliw ORLEN, restauracji, pralni
oraz parkingu (dalej zwanym „Kompleksem”).
2. Nazwa Kompleksu wyłoniona w niniejszym konkursie
przeznaczona będzie do celów związanych z identyfi -
kacją Kompleksu, jego reklamą oraz popularyzowaniem
Kompleksu wśród kierowców.
III. Uczestnicy Konkursu
1. W Konkursie mogą wziąć udział osoby fi zyczne, które
ukończyły 18 lat, a ponadto:
- są uczestnikami programu lojalnościowego prowadzonego
przez Organizatora pod nazwą ESA Adventure,
albo
- otrzymają od Organizatora ulotkę dotyczącą niniejszego
Konkursu.
2. W Konkursie nie mogą brać udziału pracownicy Organizatora
oraz członkowie ich najbliższych rodzin. Za członków
najbliższych rodzin uznaje się wstępnych, zstępnych,
małżonków oraz rodzeństwo.
IV. Zasady Konkursu
1. Konkurs jest przeprowadzany na podstawie art. 921 Kodeksu
cywilnego.
2. W konkursie wezmą udział osoby wymienione w punkcie
III niniejszego regulaminu, które od dnia 15 lutego 2011
do dnia 15 marca 2011 r. zgłoszą Organizatorowi Konkursu
propozycje nazwy Kompleksu.
3. Na Konkurs można zgłosić nie więcej niż 3 propozycje
nazwy Kompleksu. Każda z propozycji może zawierać
nie więcej niż 6 słów.
4. Propozycje nazw Kompleksu mogą być zgłaszane do
Organizatora za pomocą SMS na numer 661 00 41 20
(Koszt SMS-a zgodny z cennikiem operatora sieci komórkowej,
do której przynależy uczestnik konkursu).
5. Zgłoszenie propozycji nazw Kompleksu oznacza jednocześnie,
iż osoba które te propozycje zgłosiła:
- zapoznała się z niniejszym regulaminem konkursu i akceptuje
go w całości,
- wyraża zgodę na przetwarzanie przez Organizatora
swoich danych osobowych - podanych przy zgłaszaniu
propozycji nazw Kompleksu - w celach wyłonienia zwycięscy
Konkursu oraz w celach marketingowych i promocyjnych
prowadzonych przez Organizatora;
- w razie otrzymania nagrody przenosi na Organizatora
autorskie prawa majątkowe do wymyślonych nazw Kompleksu
bez ograniczeń czasowych i terytorialnych na polach
eksploatacji wymienionych w art. 50 Ustawy o prawie
autorskim i prawach pokrewnych z dnia 04.02.1994r.
(Dz.U. nr 24 poz. 83 z póź. zm.) w tym w szczególności
na polach eksploatacji związanych z funkcjonowaniem
Kompleksu, w tym prawo do utrwalania i zwielokrotniania
nazwy Kompleksu, bez względu na technikę, ilość
i wielkość nakładu.
6. Konkurs będzie prowadzony i rozstrzygany w języku polskim.
V. Rozstrzygnięcie Konkursu
1. Spośród zgłoszonych nazw Kompleksu Organizator wyłoni
jednego zwycięzcę oraz przyzna jedno wyróżnienie.
2. W przypadku, gdy wybraną przez Organizatora propozycję
nazwy Kompleksu zgłosi więcej niż jedna osoba,
zwycięzca zostanie wyłoniony w drodze losowania. Ta
zasada obowiązuje również w stosunku do osób wyróżnionych.
3. Wyniki Konkursu zostaną ogłoszone w dniu 21 marca
2011 r. na stronie internetowej www.esapoznan.pl,
www.esatrucks.eu, www.esa-adventure.pl
4. Decyzja Organizatora co do wyłonienia zwycięzcy oraz
osób wyróżnionych jest ostateczna i nie podlega zaskarżeniu.
Organizator zastrzega sobie prawo do nierozstrzygania
Konkursu. Wybór zwycięskiej nazwy Kompleksu
nie stanowi dla Organizatora obowiązku wykorzystania
nazwy dla Kompleksu.
VI. Nagrody
1. Organizator ustanawia następujące nagrody:
a) Nagroda główna: Zestaw telewizji satelitarnej do pojazdu
ciężarowgo z opłaconym 2-letnim abonamentem
b) Wyróżnienie: Kurtka ESA/DAF
2. Nagrody nie podlegają wymianie na inne nagrody rzeczowe,
ani na równowartość pieniężną.
3. Organizator zastrzega sobie możliwość zmiany nagród.
Jednak w razie takiej zmiany, nowe nagrody będą miały
wartość nie mniejszą niż nagrody podane powyżej.
VII. Postanowienia końcowe
1. Organizator zastrzega możliwość zmiany niniejszego regulaminu
z ważnych przyczyn – niezależnych od Organizatora
–, pod warunkiem wcześniejszego podania zmian
do publicznej wiadomości na stronie internetowej Organizatora.
2. Organizator informuje, że zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 4
ustawy o ochronie danych osobowych podanie danych
jest dobrowolne, a ponadto uczestnikowi Konkursu przysługuje
prawo wglądu do danych i ich poprawienia.
3. Uczestnicy Konkursu zgadzają się w przypadku zdobycia
nagrody, na opublikowanie ich imienia, nazwiska oraz
miejscowości zamieszkania na stronie internetowej Organizatora.
4. Zgłoszeni się do Konkursu jest jednoznaczne z akceptacją
tego regulaminu.
5. Ewentualne spory dotyczące konkursu i jego zasad będą
rozwiązywane przez Organizatora. Wszelkie decyzje Organizatora
są wiążące i ostateczne.
6. W sprawach nieuregulowanych w niniejszym regulaminie
stosuje się przepisy Kodeksu cywilnego.
 

Wesołych Świąt

Wesołych Świąt i pomyślności w Nowym Roku

Merry Christmas and a prosperous New Year

Wij wensen u prettige feestdagen en een voorspoedig nieuwjaar

ESA Trucks Poznań

Godziny otwarcia serwisów ESA : Święta Bożego Narodzenia / Nowy Rok

24.12.2010 : Serwis ESA nieczynny
25.12.2010 : Serwis ESA nieczynny
31.12.2010 : 7.00 – 13.00
01.01.2011: Serwis ESA nieczynny

 

Andrzejkowe szleństwo...

Jak co roku o tej porze bawiliśmy się na imprezie zorganizowanej przez firmę POZKRONE w miejscowości Dolsk

ESA jako sponsor miała niepowtarzalną okazję zademonstrować swój sztandarowy pojazd DAF XF 105, który nie dało się nie zauważyć wchodząc na salę. Zaproszeni goście mieli zatem nie tylko możliwość obejrzenia z bliska pojazdu Demo, ale również rozmowy z pracownikami naszej firmy.
Magiczna noc w towarzystwie najprawdziwszego iluzjonisty na pewno pozostanie na długo w pamięci wszystkich gości.
Z niecierpliwością oczekujemy zatem kolejnych Andrzejek w Nowym 2011 Roku...

 

 

Na trasie Groningen - Eindhoven ...

W dniach 16-19.10.2010 r. grupa zaproszonych przez ESA gości miała niepowtarzalną okazję zobaczyć miejsca z jakimi od wielu lat identyfikuje się ESA. Groningen - miasto w którym znajduje się główna siedziba ESA. Eindhoven - miasto, gdzie od przeszło 80 lat produkowane są pojazdy marki DAF. Pomimo napiętego harmonogramu wyjazd jak zawsze się udał o czym świadczy entuzjazm i zadowolenie wszystkich uczestników.
 

 

 

 

Piknik WSMPS

W dniu 4 września br.na terenie hotelu Delicjusz odbył się piknik WSMPS ( Wielkopolskie Stowarzyszenie Międzynarodowych Przewoźników Samochodowych), którego jednym ze sponsorów była również nasza firma.

Na zaproszonych gości czekały niespodzianki w postaci jazdy bryczkami, przepysznej karkówki itd.
Osoby zainteresowane pojazdami marki DAF i NISSAN miały możliwość spotkać się w  malowniczym plenerze z przedstawicielami naszej firmy jak również zobaczyć wnętrza zaprezentowanych aut.
Sobotnie popołudnie upłynęło w atmosferze relaksu, dzięki czemu w poniedziałek ze zdwojoną mocą powitaliśmy kolejny pracowity tydzień.
 

 

Motocyklowe szaleństwo - MotoGP Brno 2010

W dniach 13-16.08.2010 wspólnie z naszymi klientami udaliśmy na naszych jednośladch do Brna, żeby móc kibicować znanym na arenie międzynarodowej zawodnikom Valentino Rossi,Jorge Lorenzo...  walczącym o puchar Cardion AB Czech Republic Grand Prix.Pozytywne humory, dobra pogoda i wyśmienite towarzystwo pasjonatów motocykli spowodowało, że tegoroczny wyjazd zaliczamy do udanych i czekamy już z niecierpliwością na kolejne MotoGP.

Raben Transport - wydanie 3 z 38 zakupionych pojazdów marki DAF

W sierpniu 2010 r. miało miejsce wydanie ostatnich 3 z 38 zamówionych w ESA Trucks Poznań Sp.z o.o. przez firmę Raben Transport pojazdów marki DAF.

Raben Transport jest jedną ze spółek Grupy Raben w Polsce, specjalizującą się w:

- międzynarodowym przewozie ładunków całopojazdowych
- kompleksowych usługach transportowych (FTL) dla firm wytwórczych, produkcyjnych w zakresie dostaw surowców oraz innych materiałów
- przeglądach taboru w autoryzowanej stacji kontroli pojazdów

Gratulujemy zakupu i życzymy szerokiej drogi !

Krzysztof Ostaszewski

W sierpniu 2010 roku w ESA Trucks Poznań Sp.z o.o filia Konin odbyło się wydanie kolejnych pojazdów marki DAF firmie Transportowej - Krzysztof Ostaszewski.

Gratulujemy zakupu i mamy nadzieje na dalszą owocna współpracę...
 

DAF oczyma dziecka - rozstrzygnięcie konkursu

19 czerwca 2010 roku w siedzibie naszej firmy w Komornikach odbyło się oficjalne rozstrzygnięcie konkursu DAF oczyma dziecka. Trzy pierwsze, a zarazem równorzędne miejsca zajęli :

 

 

 

 

  • Sophie Leśniczak lat 4
      
  • Julia Waliszewska lat 6
        
  • Mateusz Skórski                                               

      

     

Gratulujemy wygranym i dziękujemy raz jeszcze za nadesłane prace i zaangażowanie wszystkich dzięki, którym udało nam się spotkać w sobotnie popołudnie. Jak widać na zdjęciach dobre humory dopisywały nie tylko najmłodszym, ale i ich opiekunom. Mamy nadzieje, że za rok uda nam się spotkać ponownie z wami, aby móc wspólnie spędzić czas i świętować Dzień Dziecka. Do zobaczenia ...

Mateusz Skórski wraz z główna nagroda jaką zdobył w konkursie DAF oczyma dziecka

 

Sophie Leśniczak i Mateusz Skórski

 

Prelekcja dotycząca bezpieczeństwa na drodze...

 

W oczekiwaniu na jazdy testowe ...

  

  

  

  

 

 

Specjalne pakiety ESA...

Szanowni Państwo z przyjemnością informujemy o poszerzeniu naszej oferty o specjalne pakiety sprzedawane wraz z nowymi pojazdami marki DAF.
Mamy nadzieje, że pakiety te stanowić będą dodatkowy atut ESA, który przyczyni w dużej mierze do wyboru przez Państwa naszej firmy.


I. SUMMER PACKAGE ESA

- klimatyzacja BUYCOOL water
- montaż

II. LIGHT PACKAGE ESA

Wariant A*
- orurowanie grill – zderzak
- 4 x halogeny Hella Lum. Cellis
- montaż

Wariant B *
- orurowanie dachowe S.C
- 4 x halogeny Hella Chrom Blue lub White
- montaż

* opcjonalnie do wyboru halogeny marki BRITAX

III. SECURITY PACKAGE ESA

- night lock
- zabezpieczenia paliwowe ( ilość zależna od ilości zbiorników )
- mierniki obciążenia osi – zegarowe
- siatka ochronna aluminiowa na reflektory główne

 Przedstawione powyżej pakiety oferowane są w ograniczonej ilości oraz dotyczą konkretnych pojazdów DAF XF 105. Zainteresowane osoby prosimy o kontakt z pracownikami działu handlowego ESA

Transport Towarowy Krzysztof Ostaszewski

W dniu 26.05.2010 w siedzibie naszej firmy odbyło się wydanie pierwszej partii 10 pojazdów ciężarowch marki DAF firmie transportowej reprezentowanej przez właściciela Pan Krzysztof Ostaszewskiego.

Firma ta od 1982 roku działa prężnie na rynku posiadając w swoim taborze ok 200 aut ( www.ostaszewski.pl ). Dla obecnie zakupionych aut zostały podpisane kontrakty serwisowo - naprawcze, które zagwarantują bezpieczeństwo i spokój nie tylko właścicielowi firmy, ale i kierowcom przez cały czas użytkowania ich przez firmę OSTASZEWSKI.

Gratulujemy zakupu i mamy nadzieje na dalszą owocną wspópracę...
 

Dzień dziecka już tuż tuż...

Już za klika dni Dzień Dziecka na który z niecierpliwością czekają wszystkie maluchy.

Z tej okazji gościnnie odwiedziły nas dzisiaj dzieci z Przedszkola Samorządowego numer 3 w Kościanie. Dziękujemy za wspólnie spędzony czas, który na pewno na długo pozostanie w naszej pamięci i życzymy wszystkiego najlepszego.

 

Twoje Oczekiwania - Nasze Rozwiązania

Marzec i kwiecień 2010,  to miesiące jakie obfitowały     w szkolenia dla klientów przeprowadzone przez naszą firmę wspólnie z DAF Trucks Polska.

Celem spotkań była prezentacja oferty zarówno naszej firmy jak i DTP: VSC System stabilizacji toru jazdy,ACC – Tempomat adaptowalny...
Mamy nadzieje, że zaproponowane rozwiązania wpłyną na wzrost zadowolenia naszych klientów, jak również w zdecydowanej mierze poprawią warunki ich pracy.

 

 

DAF oczyma dziecka

Termin rozstrzygnięcia konkursu, podania laureatów, wręczenia nagród i wernisażu wystawy pokonkursowej to: 19 czerwca 2010 roku, godz. 15.00 w siedzibie firmy ESA Trucks Poznań. Zapraszamy ! Gwarantujemy dobrą zabawę i wiele atrakcji …

Wielton Tippers Show Tour 2010 Wielkopolska

W Wielkopolsce "Wielton Tippers Show Tour 2010" odbył się 27 kwietnia w miejscowości Łężce koło Pniew na terenie kopalni Kruszyw Naturalnych "DORA"

ESA Trucks Poznań jako jeden ze sponsorów umożliwiła jazdy testowe pojazdem DAF CF z zabudową WIELTON.
Pogoda niestety niedopisała, ale i tak dzień ten można zaliczyć do interesujacych ze względu na ilość osób jakie przybyły na to spotkanie, jak również na szeroką gamę zaprezentowanych pojazdów innych marek.

 

DAF oczyma dziecka - Konkurs -

Zapraszamy do konkursu najmłodszych przyjaciół DAFa ich rodziców, dziadków, wujków …

Dla dzieci, które nadeślą najciekawsze prace wyjątkowe nagrody – zdalnie sterowane pojazdy marki DAF XF.

Zachęcając dziecko do zabawy masz możliwość również i Ty zdobycia dodatkowych punktów w programie ESA Adventure.

 

Szczegóły na stronie www.esa-adventure.pl

 

Nie czekaj przygodę czas zacząć…

 

 

Wesołych Świąt

Z okazji zbliżających się Świąt Wielkanocnych,

składamy najserdeczniejsze życzenia:

dużo zdrowia, radości, smacznego jajka, mokrego dyngusa,

mnóstwo wiosennego optymizmu oraz samych sukcesów.

 

ESA Trucks Poznań

Szampańskiej zabawy ...

Wszystkiego najlepszego,
wszelkiej pomyślności
oraz spełnienia najskrytszych marzeń
w nadchodzącym Nowym Roku

życzy

ESA Trucks Poznań
 

Andrzejkowe szaleństwo ...

 

27.11. 2009 roku w Villi Natura w Dolsku odbył sie Bal Andrzejkowy zorganizowany przez firmę POZKRONE S.A. Jednym z głównych sponsorów była  również nasza firma, którą reprezentowali Kierownicy Regionalni wraz ze swoimi żonami.

Niesamowita atmosfera lat  dwudziestych  towarzyszyła zabawie do białego rana. Wśród zaproszonych gości pojawił się  niespodziewanie Alphonse Gabriel Capone znany wszystkim jako  Al Capone. Dzieki jego obecnosci wieczór pozostanie na pewno na długo w naszej pamięci...

 

    

 

 

Pojazdy DEMO - NISSAN INTERSTAR i CABSTAR

NISSAN INTERSTAR : Jeżeli dla Twojej firmy ważna jest ładowność i wielkość pojazdu to INTERSTAR stanowi doskonały wybór.Wszechstronny samochód dostawczy dostępny w trzech długościach i wysokościach, jako podwozie gotowe do specjalitycznych przeróbek, kombi do przewozu osób i towarów oraz jako wygodny bus zaprojektowany do przewozu 9 lub 16 pasażerów.

NISSAN CABSTAR: Zróżnicowana gama wersji Cabstar oferuje pojedyńcze i podwójne kabiny, trzy rozstawy osi, DMC od 3,5 t  do 4,5 t. z osiami tylnymi wyposażonymi w bliźniacze koła. Możesz więc znaleźć wersję, która Tobie najbardziej odpowiada.

 

Zapraszamy na jazdy testowe.
 

 

26-29.09.09 klienci ESA w ,,Krainie Wiatraków,,

 

W dniach 26-29.09.09 klienci ESA mieli możliwość zwiedzania Holandii, a konkretnie Gronningen -miasta w którym znajduje się siedziba firmy ESA, oraz Eindhoven - miasta słynącego z produkcji pojazdów ciężarowych marki DAF.

26.09.09 o godz. 13.30 wylądowaliśmy na lotnisku w Dortmundzie, gdzie czekał na nas już autokar z wyznaczoną w nawigacji trasą do Gronningen. Wieczorem zgodnie z planem odbyła się uroczysta kolacja zorganizowana przez zarząd spółki. Kolacja rozpoczęła się przemową prezesa zarządu pana Klaas Elema.Przemowę można by potraktować jak zwyczajne powitanie gości gdyby nie fakt, że odbyła się w języku polskim. Zrobiło to duże wrażenie na zaproszonych gościach...

27.09.09 niedziela -  kolejny dzień naszej wycieczki  upłynął w miłej atmosferze na stadionie Euroborg, gdzie mieliśmy możliwość jego zwiedzenia i kibicowania podczas meczu drużynie FC Gronningen.Oczywiście tylko dzięki naszej obecności drużyna ta  wygrała :). Po meczu , kiedy to emocje już nieco opadły udaliśmy się do Eindhoven, gdzie z niecierpliwością oczekiwaliśmy kolejnego dnia - poniedziałku, w którym zaplanowano zwiedzanie fabryki DAF i jazdy na Torze Testowym.

Wyjazd pomimo napiętego harmonogramu został okrzyknięty jednogłośnie przez wszyskich jako udany i na pewno na długo pozostanie w naszej pamięci...

 

 

 

ESA Adventure - program lojalnościowy dla kierowców

Zapraszamy do programu lojalnościowego ESA Adventure, dzięki któremu Twoja podróż za sterami
DAF stanie się niezapomniana dla Ciebie i Twoich bliskich. Wystarczy odwiedzić nasz serwis,
gdzie czekają na Ciebie nagrody. Dodatkowo możesz zdobyć punkty za zdjęcia ciekawych miejsc
jakie napotkałeś na swojej trasie, a które udostępnisz na stronie www.esa-adventure.pl.
Może rzeczywiście warto je pokazać innym?
Pamiętaj – każde zdjęcie to punkt, każda wizyta w naszym serwisie to kolejne punkty do zdobycia.
Nie czekaj, przygodę czas zacząć...

 

 

 

                       www.esa-adventure.pl

MotoGP 14-16.08.09 - BRNO

 

...

Motocykle to pasja i styl życia nie tylko klientów ESA , ale i co niektórych jego pracowników ( Darek, Maciej...)

W miniony czwartek 16 maszyn wyruszyło z Polski na podbój Czech, a konkretnie Brna gdzie zjechało się tysiące kibiców Valentino Rossi,Jorge Lorenzo... - zawodników walczących o puchar Cardion AB Czech Republic Grand Prix.

Emocje tegorocznych Motocyklowych Mistrzostw Świata sięgnęły zenitu pomimo wyczerpującej pogody ( 30  stopni Celsjusza) i tłumu ludzi przedzierających się w skórzanych butach i spodniach jak na prawdziwych motocyklistów przystało. Nieustanny warkot silników i okrzyki tłumu to dzwięki z jakimi sie nie roztawaliśmy przez 3 dni pobytu w Brnie.

Po niedzielnym zwycięztwie Valentino Rossi wróciliśmy do Polski  zmęczeni, ale pełni energii na nadchodzący tydzień.

Do zobaczenia na trasie ...

 

   

 

Pojazd DEMO - DAF XF 105 510 KM

Siła = 510  KM

Szlachetność = marka DAF / ESA

Hasło użyte na naszym nowym demo mówi samo za siebie ...Zapraszamy zatem na jazdy testowe.

 

Wydanie pierwszego pojazdu marki Nissan Cabstar

W dniu 11.08.09 miało miejsce wydanie pierwszego pojazdu marki Nissana jaki został zakupiony w naszej firmie.

Życzymy szerokiej drogi i przyjemności z jego użytkowania.

Zespół ESA Trucks Poznań

ESA Trucks Poznań sponsorem pikniku dla czlonków WSMPS - Sezon grillowy zatem rozpoczęty ...

23.05.09 na poznańskiej Rusałce odbył się piknik zorganizowany dla członków WSMPS ( Wielkopolskie Starzyszenie Międzynarodowych Przewoźników Samochodowych). Nasza firma, jako jeden ze sponsorów zaprezentowała swoje pojazdy : DAF XF, DAF CF, Nissan Cabstar.Zaproszeni goście mieli zatem możliwość nie tylko zabawy na świeżym powietrzu, ale również spotkania sie z przedstwicielami naszej firmy.

 

ESA Trucks Poznań - Pierwszy w Polsce dealer pojadów DAF, który otrzymał certyfikat ISO 9001:2008 ...

W celu potwierdzenia naszej dbałości o jakość obsługi klientów w połowie 2008 roku podjęliśmy działania dostosowujące nasz system pracy do wymagań systemu zarządzania jakością wg międzynarodowej normy ISO 9001:2000. Dzięki wspólnemu wysiłkowi i zaangażowaniu wszystkich pracowników już w marcu 2009 roku wdrożyliśmy i poddaliśmy certyfikacji nasz system zarządzania. Po przeprowadzonym przez TUV NORD Polska Sp.z o.o. audicie i uzyskaniu pozytywnej oceny, otrzymaliśmy certyfikat ISO 9001:2008 w zakresie :

  • Sprzedaż Pojazdów Komercyjnych,Usług Posprzedażnych oraz Części Zamiennych
  • Sprzedaż Usług TACHO
  • Badania Techniczne

LEW robi furorę ..., nie tylko na drodze…

W dniach 7-10.05.2009 pojazd demonstracyjny ESA Trucks Poznań pojawił się na Targach Techniki Motoryzacyjnej.
Został wypożyczony przez znaną na arenie międzynarodowej firmę Stertil-Koni Polska Sp. z o.o.
Dużym zainteresowaniem zwiedzających cieszyły się nie tylko wysokiej jakości podnośniki, ale również nasz niezawodny LEW.
 

 

Piłka łączy ludzi, firmy, kraje i pomaga zarabiać pieniądze…

 

 

Lech jest Dumą Wielkopolski i klubem, który ma ambitne cele sportowe. Ich realizacja uzależniona jest jednak od wsparcia sponsorów. Część z nich należy do Stowarzyszenia Lech Business Club. Od stycznia jego członkiem jest firma ESA Trucks z Komornik. Na jej czele stoi Holender, który tamtejsze wzory chce przenieść na poznański grunt.

– Piłka łączy ludzi, firmy, kraje i pomaga zarabiać pieniądze. Nasi partnerzy lubią futbol i to zarówno ci w Holandii, jak i ci w Poznaniu. Stadion to dobre miejsce do promocji swojej działalności i do robienia biznesu. Jako były piłkarz-amator nie miałem wątpliwości, że chcemy wspierać Lecha, a nie powiedzmy wyścigi samochodowe. Poza tym poznański klub sporo łączy z moim ukochanym FC Groningen – tak rozpoczyna rozmowę z nami Klaas Elema.

45-letni biznesmen w wieku 12 lat występował na boisku przeciwko słynnym braciom Koemanom, Ronaldowi i Erwinowi. Potem grał w amatorskiej drużynie, występującej w odpowiedniku naszej klasy okręgowej. Obecnie Elema jest członkiem Hattrick’s Club i współwłaścicielem loży sponsorskiej na stadionie Euroborg, na którym rozgrywa ligowe mecze FC Groningen. Tamtejszy obiekt zwany jest ,,zieloną katedrą’’. Powstał trzy lata temu. Mieści 22 tysiące widzów i ma rozbudowaną część komercyjną (kasyno, hotel, kino i szkoła). Podobnie ma być za kilka lat w Poznaniu.

FC Groningen mimo to w ostatnich latach zrobiło szalony postęp organizacyjny (ma ponad 500 sponsorów). – To zasługa zreformowanej struktury organizacyjnej i zarządu na czele z dyrektorem generalnym, Hansem Nijlandem. Nowi ludzie potrafili uzdrowić finanse i ożywić zainteresowanie klubem, choć i tak nigdy nie było ono małe, bo nawet na drugoligowe spotkania przychodziło po 10 tys. kibiców. Motorem napędowym zmian okazała się budowa nowego stadionu – tłumaczy prezes ESA Trucks.

Działacze z północnej Holandii umieją też na piłce zarabiać. W Groningen powołano fundacje, która poprzez sprzedaż obligacji pozyskuje pieniądze na zakup nowych, perspektywicznych dla klubu piłkarzy. Tak został sfinansowany między innymi zakup Urugwajczyka Luisa Suareza. Po sezonie gry w Groningen został sprzedany do Ajaksu Amsterdam za… 8 mln euro. – W Holandii kiedyś rządziła wielka trójka, czyli Ajax, Feyenoord Rotterdam i PSV Eindhoven. Teraz jednak to się zmienia, o czym świadczy choćby tytuł mistrza kraju dla AZ Alkmaar – podkreśla Elema.

W Lechu dostrzega on podopieństwa do holenderskiego klubu. – Kolejorz ma też fanatycznych, bezgranicznie oddanych klubowi kibiców. Buduje nowy obiekt i dynamicznie się rozwija. Cztery lata temu był w zupełnie innym miejscu niż obecnie. Stawia podobne warunki finansowe jak Groningen, ale z drugiej strony, aby zaistnieć w hierarchii europejskiej musi mieć porównywalne ceny biletów i pakietów sponsorskich. Na miłości do futbolu nie można oszczędzać – żartuje Elema.

Właściciel ESA stara się swoim poznańskim kontrahentom pokazać Holandię i swoje rodzinne strony. Co roku organizowany jest wyjazd do Groningen, gdzie można podziwiać miejscowe krajobrazy. Jednak o tym jak ważna jest dla niego i w regionie piłka nożna świadczy to, że głównym punktem programu jest zawsze wyjście na mecz…

Głos Wielkopolski 30.04.09

Raben Transport – zakup nowych pojazdów w ESA Trucks Poznań

 

W 2009 roku ESA TRUCKS Poznań, dealer firmy DAF w województwie wielkopolskim i lubuskim, sprzedał 14 pojazdów DAF serii FAR XF 105 410 Space Cab z silnikami o mocy 410 KM. Pojazdy te wyposażone sa w ekstra-czyste silniki spełniające normę emisji spalin EEV, wyższa niż obecnie obowiązujące przepisy.

Silniki te charakteryzują się wartościami emisji niższymi nawet od ostrych wymagań normy Euro 5, wchodzącej w życie w r. 2009. Przy zastosowaniu technologii DAF SCR w połączeniu z pasywnym filtrem sadzy, ilość cząstek zostanie znacznie zmniejszona, dzięki czemu silniki DAF EEV będą mieć wartości emisji mniejsze nawet niż silniki gazowe. Jest to pierwszy kontrakt ESA na tak dużą skale, gdzie klient kupuje pojazdy z tymi nowymi, wyposażonymi w proekologiczne rozwiązania silnikami.
 

 

 

 

ESA Trucks Poznań poszerza ofertę o pojazdy marki Nissan

Szanowni Państwo,

Z przyjemnością informujemy, że od kwietnia 2009 roku zostaliśmy autoryzowanym dealerem pojazdów dostawczych Nissan o ładowności od 3,5 tony do 15 ton :

Nissan ATLEON

Nissan INTERSTAR

Nissan CABSTAR

Zapraszamy do zapoznania się z naszą ofertą .

W przypadku pytań prosimy o kontakt z Regionalnym Kierownikiem Sprzedaży pojazdów Nissan: Iwo Graczyk – i.graczyk@esatrucks.pl
 

 

Nissan ATLEON

 Nissan INTERSTAR

 Nissan CABSTAR

Historia pewnej firmy z Marum ... czyli jak powstała ESA

Opowieść o firmie rozpoczyna się w roku 1897.
13 września tego roku urodziła się w Slochteren dziewczynka:Trijntje Stollenga. Była ona córką Ekke Stollenga, właściciela
kawiarni w Hellum i Hillediny de Boer. Kilka miesięcy później 5 marca 1898 r. w Bierum urodził się chłopiec:
Klaas Michiel Elema. Był on synem Roelfa Elema, rolnika z Holwierde i Hieke Doornbos.
Nie da się już teraz ustalić, w którym roku spotkali się ze sobą Trijntje i Klaas Michel. Wiemy jednak, że poznali się
podczas dorocznych obchodów Zielonych Świątek w lesie Slochter za Fraeylemaborg. Gdy w roku 1922 Klaas
Michiel kupował kawiarnię De Koppel Paarden („Para koni”) w Marum, byli już narzeczonymi. Trijntje i Klaas Michiel
pobrali się 28 kwietnia 1922 r. w Slochteren. Po latach wspólnie dochowali się trójkę dzieci: syna Roelfa Ekke (1923),
córki Hillediny Hieke (1924) i syna Ekke Roelfa (1930)..... 

Zapraszamy do pasjonującej lektury »

Bezpieczeństwo na drodze z ESA Trucks Poznań

W pierwszych dniach grudnia 2008 roku na lotnisku w Bednarach pod Poznaniem odbyło się szkolenie z techniki bezpiecznej jazdy dla kierowców samochodów ciężarowych będące wspólna akcja ESA Trucks Poznań – dealera pojazdów DAF w województwach wielkopolskim i lubuskim - oraz firmy Test & Training Safety Centre. Trening bezpiecznej jazdy przy wykorzystaniu ciągnika siodłowego DAF FT XF 105 460 SSC przeprowadzili instruktorzy z Test & Training Safety Centre Sp. z o. o.
Zajęcia obejmowały wykład teoretyczny na temat głównych przyczyn wypadków i przyczyn powstawania niebezpiecznych sytuacji w ruchu drogowym. Uczestnicy dowiedzieli się również jakie mają możliwości co do ewentualnych odpowiednich zachowań i reakcji w warunkach zagrożenia.
Z kolei część praktyczna obejmowała tematy, począwszy od prawidłowego zajęcia miejsca za kierownicą - ustawienia fotela, po wyprowadzanie pojazdu z poślizgu na zakręcie. Na specjalnie przystosowanym do tego typu zajęć torze kierowcy mogli przećwiczyć na przykład prawidłowe hamowanie w sytuacjach awaryjnych, omijanie nagłych przeszkód na drodze. Dużo czasu poświęcono również na doskonalenie umiejętności jazdy w zakręcie.

Uczestnicy szkolenia bardzo chwalili sobie „realistyczność” zajęć praktycznych, gdyż odbywały się one w sytuacjach zagrożenia na drodze. Niektórzy z nich po zakończeniu szkolenia przyznało, że nie zdawało sobie sprawy z tego, że prowadzony przez nich pojazd nie zawsze zatrzyma się w miejscu, w którym oni by się tego spodziewali i że droga hamowania jest znacznie dłuższa. Szczególnie dużo do myślenia dała kierowcom próba polegająca na porównaniu drogi hamowania ciągnika siodłowego i samochodu osobowego.


Zarówno ESA Trucks Poznan, jak i Test & Training Safety Centre – partnerom organizującym szkolenie - bardzo zależy na zwiększeniu świadomości wśród kierowców i pokazaniu z jakimi zagrożeniami mogą spotkać się na drodze kierując pojazdy o takich gabarytach i masie jak ciągniki siodłowe z naczepami lub samochody ciężarowe.
Tego typu szkolenia będą zgodnie z rozporządzeniem Ministra Infrastruktury z dnia 2 lipca 2008 roku (Dz. U. z 2008 r. Nr 124 Poz. 805) od dnia 10 września wszyscy kierowcy wykonujący przewóz drogowy w zakresie kategorii C prawa jazdy.


Test & Training Safety Centre Sp. z o.o
. to Szkoła Doskonalenia Techniki Bezpiecznej Jazdy, która na terenie byłego lotniska w Bednarach pod Poznaniem stworzyła największy w Polsce kompleks szkoleniowy dla kierowców. Wszystkie szkolenia zostały przeprowadzone zgodnie z metodologią Test & Training International - austriackiej szkoły o międzynarodowej renomie.
Przy okazji przypominamy, iż ESA Trucks świadczy usługi w ramach Akademii Ekonomicznej Jazdy DAF, klienci mogą już zgłaszać się celem skorzystania z możliwości przeszkolenia swoich kierowców wg. standardów obowiązujących w DAF. Osoba odpowiedzialna z ramienia ESA Trucks Poznań – Piotr Pabich ( p.pabich@esatrucks.pl) . Zapraszamy !


 

Partner strategiczny Lech Business Club

Od stycznia 2009 roku ESA Trucks Poznan Sp.z o.o. zostala partnerem strategicznym Lech Business Club - organizacji, która stawia sobie za cel skupienie wokół klubu jak największej liczby przedsiębiorstw skłonnych partycypować w finansowaniu  wielkopolskiej drużyny Lecha Poznań

Święta, Świeta...

 

Radosnych Świąt Bożego Narodzenia oraz wszystkiego co najlepsze w każdym dniu nadchodzącego Nowego Roku

życzy

ESA Trucks Poznań Sp.zo.o.

Pojazd DEMO - DAF LF

Ciężarówki DAF z serii LF wyróżniają się doskonałą zwrotnością, łatwym dostępem do kabiny, niską masą własną zapewniającą najlepszą ładowność w tej klasie, wygodą, osiągami i oszczędnością paliwa. To idealne pojazdy dostawcze, o masie całkowitej od 6 do 21 ton. Łatwe do prowadzenia i wygodne dla kierowcy. Niezawodne, elastyczne i ekonomiczne dla operatora. Co więcej, nowoczesne wzornictwo pojazdów DAF LF podkreśla wizerunek każdej firmy. Ciężarówki DAF z serii LF są nie tylko doskonale przystosowane do pracy w mieście i na terenach wiejskich – równie dobrze spisują się na dłuższych trasach.
 

Zapraszamy na jazdy testowe

100 lat Młodej Parze !

W bierzącym roku zawarli związek małżeński Pani Jagoda Grzesiak i Pan Tomasz Krakowiak, właściciel firmy transportowo-spedycyjnej Krak-Trans S.C.

Wykorzystany podczas tej uroczystości pojazd marki DAF świadczy o jego nieograniczonych możliwościach zastosowania w życiu codziennym………

Młodej parze życzymy wszystkiego dobrego na nowej drodze życia i dalszych sukcesów.

Zespół ESA Trucks Poznań
 

Twoje Otoczenie - Nasz DAF ..... Nowy pojazd DEMO - Śmieciarka

 

Wspólnie z firmą Komunal Partner oddajemy do Państwa dyspozycji nowy pojazd Demo - Śmieciarkę .

Zapraszamy na jazdy testowe.

Międzynarodowe Targi Techniki Komunalnej w Poznaniu 27-30.10.08 : KOMTECHNIKA 2008

Zapraszamy na stoisko DAF Trucks Polska . Lokalizacja : teren otwarty, stoisko nr. 12 (przy pawilonie 3) i stoisko firmy Komunal Partner gdzie można oberzeć nasz wspólny pojad DEMO - Śmieciarkę. Lokalizacja: teren otwarty, stoisko nr 9 (przy pawilonie 3)

Pojazd DEMO - Wywrotka

 

 

 

 

 

 

 

Wywrotka - pojazd: samochód ciężarowy, wózek, wagonik z przechylaną do tyłu lub na bok skrzynią ładunkową, co umożliwia samoczynny rozładunek / definicja z encyklopedii  Wikipedia  /                                                         

 .....................wiedza teoretyczna owszem, ale praktyka  przede wszystkim .....................

                 Zapraszamy zatem na jazdy testowe naszym nowym pojazdem DEMO.

Pojazd DEMO - DAF XF 105

Firma ESA Trucks Poznań posiada w swojej ofercie pojazdy DAF  XF105. Ta seria wyznacza nowe standardy w każdej dziedzinie. W zakresie kosztów eksploatacji i wydajności transportowej; trwałości i niezawodności; przestrzeni, wygody i właściwości kierowania. Kabina o nowoczesnej stylistyce zapewnia wyjątkową ilość miejsca i odznacza się luksusowym wykończeniem. A dzięki nowemu silnikowi PACCAR MX 12,9 l, wykorzystującemu technologię SCR DeNOx, ciężarówki XF105 spełniają wymagania norm Euro 4 i Euro 5 w zakresie emisji spalin.

Silnik MX zapewnia doskonałe osiągi i niskie zużycie paliwa. Pojazdy XF105 to ucieleśnienie marzeń kierowców i najlepsza oferta dla przedsiębiorców transportowych, jaką mogą spotkać na rynku.
 

Pojazd DEMO - Betonomieszarka

Budownictwo jako jedna z nielicznych branży rozwija się w naszym kraju w zawrotnym tempie.

W związku z powyższym niezbędne narzędzia pracy ,w tym pojazdy typu betonomieszarka, mogą pomóc w działalnosci firm , które chcą wykorzystać dobrą koniunkturę na rynku. Inwestując w dobry sprzęt, obniżamy ryzyko niewykonania zleceń od których zależy powodzenia naszej  dalszej działalności.....

Zapraszamy  zatem na jazdy próbne naszym nowym pojazdem DEMO

Zmiany organizacyjne w firmie ESA

Z początkiem stycznia 2008 w naszej firmie zaszły zmiany organizacyjne. Pan Klaas Elema , członek zarządu grupy ESA i założyciel ESA Trucks Poznań  Sp. z o.o.w Polsce zdecydował się powrócić do Holandii po 2 - letniej nieobecności. Jednocześnie stanowisko Dyrektora Zarządzającego-prokurenta objął pan Jarosław Szymkowiak , dotychczasowy szef działu sprzedaży w województwie wielkopolskim i lubuskim .Będzie on odpowiedzialny za wszystkie bieżące sprawy firmy ESA Poznań , jak również pozostanie szefem działu sprzedaży na obszarze obydwu województw.

ESA Trucks Poznań sponsorem drużyny Dialog Racing Team.

W jednej z rund Motocyklowych Mistrzostw Polski 2007 firma ESA Trucks Sp.z o.o. wystąpiła jako sponsor drużyny Dialog Racing Team.

RAI Commercial Vehicle Show - Targi motoryzacyjne 14-22.10.07 Amsterdam

Przedstawiciele firmy ESA Trucks Poznań wraz z klientami mieli możliwość uczestniczenia w targach motoryzacyjnych RAI Commercial Vehicle Show, które odbyły się w Amsterdamie w dniach 14 - 22 października 2007 roku. Podczas tego kilkudniowego spotkania wystawców z całego świata szczególną uwagę zwróciła prezentacja najnowszego modelu XF 105 firmy DAF Trucks. Ciągnik charakteryzuje się nowym wyglądem zewnętrznym, całkowicie odmienionym wnętrzem kabiny, zmienioną konstrukcją podwozia oraz nowoczesnym 12,9-litrowym silnikiem PACCAR MX dostępnym w wersji Euro 4 oraz Euro 5.

ESA Trucks Poznań w nowej siedzibie.

6 października 2007 r. w Komornikach, niedaleko Poznania, odbyło się oficjalne otwarcie nowego obiektu serwisowego oraz salonu sprzedaży firmy ESA Trucks Poznań Sp. z o.o., dealera DAF Trucks Polska.

 
Get Adobe Flash player

Podczas uroczystości zaproszeni klienci oraz goście z firm współpracujących, autoryzowanych dealerów i prasy motoryzacyjnej mogli osobiście zwiedzić stację serwisową, która znajduje się przy ul. Ks. Wawrzyniaka 1 w Komornikach, obok autostrady A2 przy tzw. "węźle komornickim". Stacja firmy ESA wyposażona jest w najnowsze urządzenia niezbędne do przeprowadzania napraw pojazdów na najwyższym poziomie. Obiekt zajmuje 1400 m2 powierzchni przeznaczonej do obsługi wszystkich marek pojazdów ciężarowych i naczep. Siedem stanowisk naprawczych umożliwia jednoczesną obsługę kilkunastu pojazdów ciężarowych. Warsztat wyposażony jest również w nowoczesny komputer diagnostyczny DAVIE – do diagnozowania pojazdów marki DAF oraz duży magazyn części zamiennych.
W hali serwisowej znajdują się: siedem stanowisk obsługowo – naprawczych, pięć przejazdowych stanowisk serwisowych, myjnia, Okręgowa Stacja Kontroli Pojazdów, stanowisko do napraw blacharskich z suwnicą o udźwigu do 5t, oprzyrządowanie do wykonywania skomplikowanych napraw powypadkowych firmy JOSAM, centralny system dystrybucji olejów wraz z monitoringiem, hydrauliczne podnośniki podpodłogowe, pomieszczenie przeznaczone do odpoczynku dla kierowców oczekujących na naprawy. Warsztat i salon obsługuje piętnastu wykwalifikowanych mechaników oraz pięć osób w punkcie obsługi klienta i magazynie.

Jako jedyna firma w Wielkopolsce ESA Trucks Poznań oferuje usługę najmu pojazdów nowych iużywanych z pierwszej ręki. Klient płacąc jedynie ratę dzierżawczą może wynająć nowy pojazd na dowolny czas, nie martwiąc się takimi sprawami jak ubezpieczenie, czy obsługa serwisowa.
ESA realizuje również długoterminowe kontrakty serwisowe. Klient, niezależnie od gwarancji, płaci określoną stawkę, za którą otrzymuje pełen serwis i obsługę zarówno w kraju jak i za granicą. Ten rodzaj usług pojawił się w Polsce stosunkowo niedawno.

W zorganizowanej na terenie serwisu uroczystości uczestniczyło ponad 2000 osób. Goście mieli okazję m.in. bawić się na koncercie Bajmu, podziwiać taneczne pary z udziałem Edyty Herbuś oraz spektakl akrobatyczny jednego z najlepszych zespołów akrobatyczno-teatralnych w Europie.

ESA Trucks Poznań Sp. z o.o. jako autoryzowany dealer sprzedaży i serwisu samochodów ciężarowych marki DAF działa na terenie województw wielkopolskiego i lubuskiego od 2006 roku. Firma należy do Grupy ESA, holenderskiego przedsiębiorstwa, które powstało w 1927 roku. Już po 13 latach swojej działalności była jedną z największych firm autobusowych
w ówczesnej Holandii. II Wojna Światowa zahamowała rozwój przedsiębiorstwa, ale po jej zakończeniu dość szybko udało się odbudować przedwojenną pozycję. W 1947 firma świadczyła już usługi krajowego i międzynarodowego przewozu osób.
W latach 50-tych ESA rozszerzyła swą działalności o naprawy silników i pojazdów użytkowych – autobusów, ciągników itp. W 1955 r. firma rozpoczęła współpracę z DAF-em, która okazała się znacząca dla jej przyszłości. W 1967 założyciel firmy Klaas Michiel Elema przekazał kierownictwo firmą swoim dwóm synom. Efektem ich działań była między innymi sprzedaż części autobusowej holenderskiemu rządowi w 1979 r. oraz rozwinięcie sieci autoryzowanych stacji serwisowych marki DAF. W 2005 podjęto decyzję o rozpoczęciu działalności w Polsce.
Do końca 2008 roku ESA Trucks Poznań planuje otworzyć kolejne stacje serwisowe
w okolicach Gorzowa w Wielkopolsce i w Iłowej, w województwie lubuskim (przedłużenie autostrady A4 - 30 km od przejścia granicznego w Olszynie).
Firma wciąż poszerza zakres swoich usług. W najbliższym czasie uruchomiony zostanie autoryzowany punkt kontroli i legalizacji tachografów cyfrowych, Okręgowej Stacji Kontroli Pojazdów z urządzeniami marki CARTEC oraz warsztat wykonujący naprawy powypadkowe na nowo zakupionych urządzeniach marki JOSAM.

daftrucks.pl at facebook