ESA
DAF Truck Sales & Service Dealer™

DAF

Samochody ciężarowe DAF dla dystrybucji
Zwrotne, komfortowe i wydajne

Transport dystrybucyjny wymaga odpowiednio zaprojektowanych pojazdów ciężarowych. Lekkie ciężarówki z krótkim rozstawem osi zapewniają odpowiednią zwrotność, potrzebną przy szybkich przewozach kurierskich. Cięższe trzyosiowe ciężarówki służą do przewozów materiałów budowlanych. ostępne są również podwozia zabudowane platformą, platformą z opończą, kontenerem, chłodnią, nadwoziem do przewozu napojów bądź szkła, wyposażone w windy załadowcze lub żurawie, a także ciągniki z naczepą miejską.

Więcej o dystrybucji pojazdów DAF...


Specjalne rozwiązania w pojazdach dystrybucyjnych

Transport dystrybucyjny jest równie zróżnicowany, jak przewożone towary. Dlatego koniecznie należy wybrać właściwą specyfikację pojazdu. W tym celu najlepiej nawiązać współpracę z dealerem firmy DAF.

Każdy typ transportu ma własne wymagania, dlatego też każda ciężarówka DAF jest niepowtarzalna. To samo można powiedzieć o zastosowaniach dystrybucyjnych.

Każda ciężarówka jest montowana zgodnie z wymaganiami i na zamówienie klienta. Dysponujemy szerokim wyborem kabin, podwozi, układów napędowych i konfiguracji osi – wszystkie te elementy wyprodukowano zachowując najwyższe standardy jakości. Wiadomo przecież, że w tej dyscyplinie sportu liczy się niezawodność i bezpieczeństwo. Kolejne ważne elementy to zwrotność, optymalna łatwość kierowania, wygoda przy wsiadaniu i wysiadaniu oraz niskie zużycie paliwa. A do tego potężne, wszechstronne silniki, dzięki którym można łatwo dostosować prędkość pojazdu do ruchu ulicznego. Naturalnie, ważny jest również odpowiedni nacisk na oś z właściwą rezerwą, szczególnie dla przedniej osi. Serie DAF LF i CF oferują szeroki wybór pojazdów dystrybucyjnych, pozwalając na idealny dobór ciężarówki do każdego rodzaju pracy.

Modele DAF LF45 i LF55 od 7.5 do 21 ton DMC

Świetnie zdają egzamin w transporcie miejskim i regionalnym

Seria DAF LF jest stworzona do transportu dystrybucyjnego pod każdym względem! Zwarta konstrukcja, mały promień skrętu i łatwość prowadzenia składają się na znakomitą manewrowość, znacznie przewyższającą inne ciężarówki. W zależności od zastosowania, można dobrać odpowiednią moc silnika, od 140 do ponad 280 KM. W opcji dostępna jest zautomatyzowana skrzynia biegów.

Niska masa własna ciężarówek serii LF pozwala na uzyskanie najwyższej ładowności w swojej klasie: od 4.5 ton przy DMC 7.5 ton dla najlżejszego modelu LF45 do 13 ton dla 18-tonowych LF55. Natomiast model LF55 z trzecią skrętną osią wleczoną, oferuje w zespole osi (oś napędowa i oś wleczona) maksymalne obciążenie do 15.5 ton, zachowując optymalną manewrowość. Ponadto, osie przednie zaprojektowano ze sporym zapasem, dzięki czemu nie istnieje ryzyko przeciążenia przy jeździe pojazdem częściowo załadowanym. Możliwe jest również dołączenie przyczepy, co daje maksymalną masę całkowitą zestawu 32 tony. Model LF55 jest również dostępny jako ciągnik, który idealnie nadaje się do lekkich miejskich zestawów drogowych.

Seria DAF CF

Wydajna i wszechstronna

Model CF65, wykorzystując tę samą przemyślaną konstrukcję podwozia co seria LF, posiada wszystkie cechy samochodu dystrybucyjnego, ale jest ponadto wyposażony w większą kabinę CF. Jeśli klient szuka cięższego pojazdu, wystarczy zainteresować się modelem CF75, który stanowi idealne rozwiązanie dla dystrybucji miejskiej i regionalnej, zarówno jako podwozie lub ciągnik.

Podobnie jak w przypadku innych modeli DAF, samochody z serii CF zapewniają najwyższe standardy niezawodności i wydajności na kilometr. Ponadto DAF oferuje maksymalną dostępność serwisu, niskie koszty operacyjne i wysoką ładowność dzięki niskiej masie własnej. Potężne i wszechstronne sześciocylindrowe silniki gwarantują niskie zużycie paliwa. Jeśli dodamy to tego doskonałe właściwości jezdne, optymalne standardy bezpieczeństwa, uzyskane dzięki sterowanym elektronicznie, wentylowanym hamulcom tarczowym DAF i optymalną wygodę, model CF okaże się pojazdem idealnie spełniającym wymagania kierowców. Natomiast, ze względu na niski koszt w przeliczeniu na kilometr, jest także doskonałym wyborem dla operatorów.

daftrucks.pl at facebook